Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nemrég kaptam 1 orchideát. A...

Nemrég kaptam 1 orchideát. A szára kezdet elsárgulni így levágtam teljesen. Most olvastam, hogy a szárát tilos levágni. Van még remény hogy fog neki virágszára nőni? (ha teljesen levágtam)

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!
2011. dec. 29. 15:30
 1/6 anonim válasza:
Nem tilos levágni, csak hát kinek hogy válik be! Ha levágod akkor a növényt egy új szár hajtására készteted, ha pedig meghagyod akkor a szár tovább fejlődik és újabb bimbókat hoz! Én a második eljárás híve vagyok,de a te helyedben én is levágtam volna. Kb: a legrosszabb esetben 4-5 hónap múlva újabb szárad lesz bimbóval. Én mikor az egyiknek levágtam a szárat akkor körülbelül 1-másfél hónap alatt újabb szárat növesztett és most kezdett virágozni! Sok szerencsét: Bánszki Ádám
2011. dec. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Képet tudsz róla mutatni,hogy pontosan hogy is néz ki? :)
2011. dec. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
nem kell megijedni a tövéig le fog száradni és újrafog nőni ha majd virágozni fog ! amúgy spriccolni kell KB naponta és egy cserép alátét be kis mennyiségű vizet önteni heti 1x (TILOS VIRÁGFÖLDBE ÜLTETNI)!!!!!
2011. dec. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Előző válaszolónak: ugye nem úgy érted hogy a virág alá raksz egy alátétet és abba öntesz vizet?Legalább ne írj hülyeséget,az orchidea alatt TILOS a pangó víz!Nem kell alá tenni semmit.Spricceld minden nap és akkor is a reggeli-délelőtti órákban,de semmiképp ne sötétedés után mert akkor berohad!Virágföldbe valóban tilos ültetni,mert akkor a növény megfullad és elpusztul.Esetleg még a párologtatást úgy is megoldhatod hogy egy edénybe kavicsokat helyezel rá egy alátétben a virág(hogy ne érje a gyökerét a víz) és a kavicsokra vizet engedsz.
2011. dec. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Még annyi hogy hetente-másfél hetente öntözd és úgy hogy egy lavórba vagy valamibe engedsz vizet(legjobb a lágyvíz: pl esővíz)és abba egyszer belemártod a cserepét!Kicsit várj hogy lecsöpögjön és rakd vissza a helyére!
2011. dec. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
a 4-es válaszolónak csak annyit hogy elnézést hogy nem mondtam hogy kavics a cserép alátétbe rosszul írtam le de így akartam !
2012. jan. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!