Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam egy "megunt" orchideát....

Kaptam egy "megunt" orchideát. Nagyon úgy fest, hogy át kéne ültetni, de nem tudom hogyan (kép). Azt a sok gyökeret amit a tövénél növeszt, azokat is el kéne fedni az átültetésnél? Vagy csak egy részét? Szóval értitek.

Figyelt kérdés
[link]
2012. jan. 8. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:

a kilógó gyökerek léggyökerek, ne takard be őket semmiképpen (ne is vágd le).

Átültetni végső esetben okés, ha jól tudom akkor nem pont sima virágföld kell neki, hanem vmi spéci, meg tudtommal tápszer is van külön orchidea-félékhez

2012. jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szegény növén régen kinőtte a serepét! Vegyél neki átlátszó cserepet, meg lehet venni nem túl drágán orchidea földet is. Vedd ki a mostani cserépből, rázogasd le róla a kéreg darabkákat, aztán nézd meg a gyökereket. ami ilyen félig elrohadt, azt addig vágd le míg el van pusztulva, aztán a nagyobb cserépbe ültesd át úgy, hogy maradjon ki léggyökér. Ja és ne tedd ilyen külső cserépbe, mivel kell a fény a gyökereknek is. Egy héten egyszer locsold, 2 hetente tápoldatozd.
2012. jan. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

de a mostani állapotban azt a sok léggyökeret muszáj meghagyni? már ugyértem hogy felét le lehet-e ültetni és csak a másik fele látszódik ki... mert például nekem van ezen kívül két phalaenopsisom még, és az egyiknek nincsenek látható léggyökerek, a másiknak meg csak pár darab....

szóval egy részén lelehet e ültetni?

2012. jan. 9. 16:05
 4/5 anonim ***** válasza:
egy részét leültetheted, de mindenképpen maradjon ki 3-4 legalább
2012. jan. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
és le ne vágd csak azt ami elszáradt, legyen ki a földből, nem szabad bele nyomkodni, épp csak átrakni.
2012. máj. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!