Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem virágzik a fokföldi...

Miért nem virágzik a fokföldi ibolya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy fokföldi ibolyám, ami a szobának a belső párkányán pihen. Egész évben éri elegendő fény, kb 2 hetente locsolom.

Egészségesen néz ki, gyönyörűen terebélyesedik, viszont virágozni nem akar már 2 éve.

Már átültettem 2x is, kapott kb. 3 havonta virágző növényeknek való táprudat is, de valamiért nem jönnek a kis virágok. A levelei szépek, nem konyultak le, az alsó részről néha lecsippentek 1-2 levelet, ami már megfonnyadt, de középen folyamatosan hozza a többit.


Így is szép, nekem tetszik, csak kíváncsi vagyok, hogy miért nem akar virágozni.

Tudnátok ötleteket adni?

Köszönöm szépen!


2012. jan. 17. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg. Tedd egy kicsit árnyékosabb helyre és legyen nedves a földje mindig. Nem szereti a direkt napot.
2012. jan. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem egészen közvetlen napfényben van nyáron sem, inkább szűrt napfényben.

De megpróbálom akkor árnyékosabb helyre rakni. Most ebben az időszakban mehet neki hetente egy kicsit víz? Mert eddig ugye 2 hetente adtam neki.

2012. jan. 17. 16:07
 3/9 hell-ikon ***** válasza:

Lehet, hogy még ritkítanod kellene az öntözésen.

Én csak akkor adok a fokföldieimnek, amikor már érezhetően megpuhultak a levelek a vízhiánytól, sőt nyáron el is szoktam feledkezni róluk, akkor meg már szabályosan konyulnak a leveleik mire meglocsolom őket.

Amióta így csinálom (mert nem mindig tettem én se így), azóta rendszeresen és gazdagon virágzik, minden hókusz-pókusz (táprudak meg műtrágyák, stb) nélkül.

2012. jan. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 hell-ikon ***** válasza:
100%

Ja igen...

Azt még hozzá tenném, hogy a fokföldi ibolya pozsgás (levél pozsgás) növény, tehát a szárazságot sokkal inkább elviseli, mint a túl gyakori öntözést.

Egyébként innen ered nálam is a fenti módszer, hogy "leszárítom".


Ha túl sok vizhez jut, semmi nem ösztönzi arra, hogy szaporodjon (virágot hozzon), mert biztonságosan hozzájut rendszeresen a kellő mennyiségű vízhez. Az eredeti élőhelyén ez viszont nagyon kérdéses, ezért is igyekeznek minél több virágot hozni a fajfenntartás érdekében. Persze a forgalomban lévők ma már a legkülönbözőbb hibridek, de attól még teljesen "felejtették el" a "régi iskolát".

2012. jan. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hell-ikon ***** válasza:

"de attól még teljesen "felejtették el" a "régi iskolát"."

+nem


tehát attól még teljesen nem felejtették el...

bocsi.

2012. jan. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek.

Kifogom próbálni a "kiszárítást", van benne logika, amit mondasz :)

2012. jan. 17. 18:18
 7/9 anonim válasza:

sziasztok! :) én is ilyen problémával küzdök.

Nálam az a helyzet ,hogy pár hónapja kaptam ugyanaznap két ugyanolyan fajta fokföldit.

Nem tudtam hogy milyen növények,nem foglalkoztam vele mert épp nemrég költözköztünk oda,kitettem ugyanoda mindkettőt.

Az egyik virágzik,a másik meg növeszti sorba a leveleit(egy fejessaláta elbújhat mögötte),már ritkítva is volt.

Egyforma bánásmódban részesültek mindvégig. Mint most megtudtam hogy teljesen rosszul csináltam mindent(sok nap,sok víz).

Átültetve nem voltak,és ugyanakkorák. De az egyiknél mégis bejött.


Köszi előre is ha tudtok segíteni :)


És lenne még valami....van egy szobarózsám is....se az ablakba ,se az erkélyen nem akar virágozni,de nagyon nőni se...ezzel kapcsolatba is teljesen tanácstalan vagyok :(

Érdemes tápot venni? Azok drágák egyáltalán?


Köszi mégegyszer

2013. jún. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hell-ikon ***** válasza:

A szobarózsával a legjobbat akkor teszed, ha kiülteted a kertbe, ha van rá lehetőséged.

A nevével ellentétben ugyanis az teljesen hagyományos, normális rózsa, ami a cserépben nem fogja sokáig húzni.

2013. jún. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
szia, én leszoktam tördelni az alsó összes nagy leveleit, utána átültetem és 2-3 hét múlva már jön a közepén a bimbó :)
2013. aug. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!