Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növényeket javasolnátok...

Milyen növényeket javasolnátok az erkélyre? Az estike mellé lehet/érdemes másféle virágot is ültetni/vetni?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk albérletbe, és szeretnék egy "kiskertet" a loggiánkra néhány virágtartóval, balkonládával. Akad azonban néhány buktatója a dolognak, az erkély ugyanis a második emeleten van és déli fekvésű, árnyékot adó fa sincs a közelben. (Most novemberben egy naposabb délelőttön produkálta a 20 °C-t.)

Nem értek túl sokat a virágokhoz növényekhez, bár imádom őket így nem szeretném megkínozni egyiket sem.


Szeretném ha adnátok néhány tippet milyen virágok, növények jöhetnek szóba?

A méret az egészen aprótól a 1 méteresig, futó, álló, és elterülős növénykékre is vevő volnék. Nem csak klasszikus virágos kerti növények is szóba jöhetnek:D

Jó lenne ha nem egyszerre virágoznának, vagy sokáig bírnák pl olvastam a sétány rózsáról ami egész nyáron virágzik. Olyan is érdekelne hogy milyen kombinációkba lehet egy ládába ültetni/vetni őket.


Szóval bármilyen jó tanácsot szívesen vennék.


2012. jan. 24. 13:38
 1/3 Kerria ***** válasza:

Sziklakerti növényekben egészen bátran gondolkozhatsz, mert imádják a tűző napot. Arra figyelj, hogy ne sötét színű legyen a balkonláda, mert könnyebben felmelegszik, és nyáron az a pár fok különbség is sokat számít a növénynek.


A másik kedvencem, ami csak tűző napon nyílik a bugenvillea, őt dézsába célszerű telepíteni, de akár 2m magasra is megnőhet!!! Fel lehet futatatni, és tűző napon egész nyáron át tud virágozni (télen viszont be kell vinni fagymentes helyre), nézd csak meg:

[link]


Így hirtelen ennyi jutott eszembe, ha lesz még valami megírom. Remélem segítettem!

2012. jan. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ládába majd ültess díszbabot, azt damilon futtasd fel a feletted lakó erkélyéig, így nyáron ad egy kisebb árnyékot. Mellé a ládába még elfér néhány tő muskátli, meg primula, ezek egész nyáron szépen virágoznak.
2012. jan. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

A bugenvilleat és a díszbabot biztos beszerzek!

A muskátlival sajnos nem vagyok kibékülve valamiért, de így lesz hely a díszbab mellett az estikéimnek:)

Eszembe jutott még egy virág, a lilaakác. Néztem neten de nem találtam arra utaló dolgot, hogy mennyire tanácsos erkélyen tartani. Olyat írtak, hogy dézsában lehet tartani(zöldhomlokzat készítésénél), de pont ezért félek is tőle mert elég agresszív növény. Tapasztalata van valakinek vele? Szerintetek ha a gyökereinek nincs hely, és metszéssel kordában lehet tartani az évi 1-3 méteres új hajtásait?:)

2012. jan. 25. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!