Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik az egyik legmegbizhatob...

Geza81 kérdése:

Melyik az egyik legmegbizhatobb láncfürész? Én a Makitára gondoltam. Azon belül melyik tipusa megbizható? (otthoni tüzifa apritás a cél de kemény fa 30-40cm átmérőjü és nagyobb mennyiségbe, de ha kell döntésre is lehessen használni! )

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 15:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Két ismerősömnek is McCullough fűrésze van, nagyon bevált nekik, elnyűhetetlennek mondják.
2012. febr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 gomzoli ***** válasza:
60%
Magamnak Stihl-t vettem, de megbántam. Nem azért, mert nem jó, ellenkezőleg, nagyon jó gép. De utólag elgondolkodtam azon, hogy az árán, amibe került vehettem volna 3 darab hasonló méretű, és teljesítményű márkanélkülit, amikre ugyanúgy van garancia. Hasonló célokra kellett nekem is, mint neked, azt pedig a gagyi márkájú is bírta volna 5 évig... 3-szor vehettem volna vadi újat a Stihl árán... Azt meg semmi nem garantálja így előre, hogy a drága Stihl is működik még 15 év múlva.
2012. febr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

GOMZOLI !

A 15éves Stihl müködni fog,nekem van még 25évesem is.

De megmondem én mi a cumi: Kimegy a brigád az erdőre,asztán nem indul el a fűrész.Ha a Stihl otthon elindul akkor az erdőbe is, mig a gagyinál ez nem biztos.

Néha persze a Stihl-t is kell javítani,de a betegsége kiszámítható.

A Makitát nem ismerem,nem akarok róla véleményt alkotni.

Jó még a HUSQVARNA a kollégának az van.

2012. febr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Otthoni célra bőven megteszi egy MTD,Viking vagy Al-Ko.

Ezek is jóminőségű, jó szervízhátterű gépek.

Nem feltétlenül kell otthonra professzionális Shtil vagy Husqvarna bár ha van rá pénzed ezt is választhatod.Igaz ezek árán az előbbi modellekből hármat is vehetsz de nem kell félni azoktól sem ők is kibírnak több évet ha jól és helyesen karban vannak tartva.

Végszóként annyit mondanék hogy a Makita közel nem olyan mint akár egy MTD- a Makita kis szófordulattal élve csak divatból gyárt láncfűrészeket és szerintem óriásit csalódnál ha azt választanád!

2012. febr. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 dirtboy ***** válasza:
0%

ma 17:12

esküszöm te beteg vagy,a sz ar MTD írod hogy jó de a makita az szerinted szar,hát te nem vagy komplett.


kérdező,bátran vegyél makitát teljesen jó fűrészek,a légszűrő még kevesebb port kap mint a stihleknél.

nagyon jól megtervezett gépek.

én makita dsc7900al vágtam a cégnek a tűzifát /nem épen két köbmétert/ teljen hibátlan erős gépek.

nekem ugyan van 3 stihl dolgoztam már husqvarnával is de a makita is nagyon jó.

2012. febr. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 gomzoli ***** válasza:
Valóban, a szomszédomnak is egy Makita van, ránézésre is legalább 15 éves gép, jópár éve szerezte Ausztriában, lomtalanításon. És az a gép sok jót nem kap, mert az illető még saját magának is inkább a legolcsóbb bort veszi kenyér helyett, mivel egy munkanélküli muslinca. Képzelem, milyen olajjal keveri a benzint. Mégis, mikor múltkor áthívtam napszámba segíteni, szinte egész nap pengette a gépet, éppolyan jól működött mint a saját 1 éves Stihl-em.
2012. febr. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az MTD és társai mind gagyi hulladékok, max. csuklóátmérőjű fát apríthatsz vele, azzal is gyakran tart szünetet!

Igaz, hogy garancia van rá, de bele fogsz unni, hogy hetente viheted vissza!

Ha van rá pénzed, igenis vegyél egy profi szerkót, még az unokád is kiszolgálja!

2012. febr. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
T.Almeida:rossz infóid vannak az MTD egy amerikai márka amit itt magyarországon raknak össze(igen láttam már made in prc-t is de az hamis mint az ukrán shtil) és kint ugyanolyan neves márka mint akár a Husqvarna attól függetlenül hogy a magyarok gagyinak hiszik és viszolyognak tőle .És szervízbe sem kell hordani többet mint bármelyiket.De a többi általad gagyinak tituált márkáról is tudnék mesélni többéves értékesítői tapasztalatommal
2012. febr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, igazad van, nincs tapasztalatom ilyen ügyben.

Csak kiváncsiságból néztem körbe a neten, az MTD-nek is vannak profi fűrészei, én a ósánban kapható harmincezer forintos mtd-re gondoltam.

2012. febr. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Makita DCS4601 kell neked.
2012. febr. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!