Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha szeretnék aloe verát...

Ha szeretnék aloe verát tartani a lakásomban, hogyan lássak hozzá? Honnan és mennyiért szerezhetem be egyáltalán magát a növényt?

Figyelt kérdés
Soha nem volt semmilyen növényem, nem is tudok semmit arról, kell-e speciális föld, vagy tápoldat és milyen fény- és hőviszonyokat szeret az aloe vera, de mivel sok jót olvastam erről a növényről, szeretném ha mindig kéznél lenne.
2012. febr. 9. 16:11
 1/6 anonim válasza:
Vegyél a virágboltban egy aloe vera növényt, ott az eladó biztosan ellát majd tanácsokkal. Egyébként nem kíván különösebb gondozást, mint heti egyszeri locsolást, évente átülteted. Itt a neten van recept arra, ha esetleg a növényből szeretnél majd készíteni valamit, hogy hogy kell.
2012. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én kaptam az összel egy ismerőstől gyökereztetett aloa verát.Kaktusz földet vettem hozzá.Nálam a konyha ablakban van,fényt kap.Locsolom két naponta,meg ha száraz a földje.Már hozza a kicsi új hajtásokat mellette,tehát jól érzi magát.Lehet szaporítani.A jófogáson szoktak hírdetni eladó virágot.
2012. febr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 titak ***** válasza:

Gooooooooooooole:

[link]

2012. febr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem van rengeteg aloém, és kb 2 hetente locsolom. Ha sűrűn locsolod, akkor nagy valószínűséggel idővel elrothad a gyökere.

Igazából nem szereti a tűző napot, de szereti a világos helységet, ahol nincs közvetlen kitéve fűtőtestnek.. Ott nálam besárgul a levele.

Rengeteg kis aloét hoz. Én már nem tudom őket hova tenni. Esetleg kérdezz meg egy ismerősödet, h nincs e neki ilyen aloéja, mert szerintem venni nem érdemes, ha másnak meg annyi van, hogy alig tudja hova tenni.

Én szívesen küldenék, de szerintem nem örülne az utazásnak :)

Egyébként lehet kapni úgy 600-1000 ft körül.

2012. febr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ma vettem nagyon picikét kirakodóvásárban kaktuszos nénitől. Nem volt drága, összesen 300 forintot fizettem érte. A nagyobb növények persze kicsit drágábbak, de ez tényleg még egészen aprócska.
2012. ápr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
igen, az a jó, ha minél ritkábban locsolod, bőven elég kéthetente. vagy még ritkábban, mikor kiszárad. én három éve kaptam két hajtást, azóta az egész lakásban mindenhol aloe vera van, úgy elszaporodott:) mikor az egyiket átültettem, haldoklott, de gyorsan helyrejött (túlöntöztem, aztán hagytam kiszáradni). hozott piciket is.
2012. máj. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!