Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tényleg felesleges burgonyát...

Tényleg felesleges burgonyát vetnem, ha csak kb 6-8 bokornak van hely?

Figyelt kérdés

Egy pici veteményesem van (6x10méter). Tavaly ültettem először néhány zöldséget, és nagyon megkedveltem a kertészkedést. Gondoltam, megpróbálok minél több dolgot megtermeszteni. Krumplit is szeretnék ültetni, de egy ismerősöm azt mondta, hogy 6-8 bokor burgonya miatt kár vesződni az egésszel.

Mit gondoltok? Még soha nem ültettem burgonyát. 1 bokor alól kb hány kiló burgonyát lehet felszedni?


2012. febr. 9. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól is függ,hogy milyen az időjárás. De egy bokor alól kb.1 kiló burgonyát szedhetsz. Viszont elég sok munka van vele. Nem elég kapálni, fel kell tölteni, a bogarakat leszedni róla stb.
2012. febr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Brgonya termesztésével sok munka van. 6-8 bokor alatt, ha nagyon jó fajta a krumpli és jó minőségű a talaj talán 8 kg krumpli lesz.
2012. febr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Anyagilag nem éri meg, de el lehet bóklászni vele, ha szereted. Ha leszedegeted a krumplibogarakat, akkor permetezni sem nagyon kell, kapálni pedig nem olyan nehéz 6 bokrot. Viszont az igaz, hogy értékesebb növényeket is ültethetnél a helyére, mert az a 6 kiló krumpli kb. 200-300 Ft.
2012. febr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a válaszokat! :)
2012. febr. 10. 12:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha kicsi a terület próbáld ezt a módszert: [link]

3-4 négyzetméteren jópár kiló megtermelhető.

2012. febr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Felesleges, több kiadást okoz (ezköz, permetszer, stb...) mint amennyi pénzért megkapod a piacon azt amit megtermelsz ekkora területen. Csak nagyban érdemes csinálni.
2012. febr. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!