Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fajta gyümölcsfát a...

Milyen fajta gyümölcsfát a legérdemesebb ültetni? (alma, barack)

Figyelt kérdés

3 fáról lenne szó.

egy alma

és két barack

almából melyik fajta a legjobb?

és barackból?nekem hirtelen a francia és a sárga jutott az eszembe:) ilyenkor ki lehet ültetni?



2012. febr. 27. 08:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Így ne is indulj neki. Veed figyelembe milyen a talajod,milyen területen laksz,napsütéses órák száma,éves csapadékmennyiség. Először én is így kezdtem mint te és rossz vége lett. Ültettem barackot,mandulát,stb. Nálam pl. csak a meggy,cseresznye,körte és szeder marad meg. Semmi más.

Ja,ilyenkor még ne ültess,bő 1 hónap múlva is ráérsz,bár amúgy job az ősz ültetésre.

2012. febr. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Szia!

Először tényleg azt nézd meg, hogy milyen a talajod, meg az éghajlat! Minden esetre almából a Jonatánt tudom ajánlani!

Nagyon finom a gyümölcse - szerintem a legfinomabb -, tartós is, tehát el lehet tenni télire, és nem igazán igényes. Metszeni persze kell, de nem nagy ördöngősség.

Barackkal nem tudom mennyire érdemes próbálkozni, az nagyon kényes, de meszezéssel megoldható, hogy megmaradjon!

21f

2012. febr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Kerria ***** válasza:

A barack nagyon érzékeny a szélre, sajnos azt nem ültethetek, pedig nagyon szeretnék.


Alma: én mindenképp a gála almát javasolnám, mert szerintem ízletes, és finom, tárolása közepesen hosszan lehetséges. Tárolás terén háztáji körülmények mellett a johnatán a legeltarthatóbb, viszont én csak süteménybe szeretem :(

2012. febr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Kerria ***** válasza:

az ültetéssel még egy bő hónapot várnék a helyedben-ezt még elfelejtettem megírni.


Legalább 10-15 fokos levegő hőmérsékletnél kezdenék neki az ültetésnek! A faiskolák is épp emiatt ilyenkor még zárva tartanak!

2012. febr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
értem:) barack és alma mindenképpen lesz megfelel nekik a kertünk.valami jó gyümölcsfa még esetleg?:D
2012. febr. 28. 14:54
 6/11 anonim válasza:
Cseresznye, körte, szilva. Ezek mindig jók, ha vannak =) Legalábbis én nagyon szeretem a gyümölcsöket, a kertünk úgy néz ki, hogy mindig van valami, ami éppen terem!
2012. febr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Almából 2 kell, mert nem önporzós. Bár az is jó, ha a szomszédban van megfelelő porzófajta.

Jonatán amatőrnek nem való, mert a lisztharmat szinte minden évben elborítja, sok permetezést igényel.

2012. febr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Attila551122 válasza:

Kajsziból a BERGERON-mert késleltetett virágzása van így a fagyokra nem érzékeny, jó lekvárnak, enni is és pálinkának is, képes regenerálódni baj esetén is.nekem egy fám van most 10 éves de minden évben rendszeresen terem kb.140-160 kilógramot évente privátba küldhetek a fáról képet.

Almánál a jonatánt valóban mindig nyomorgatja a lisztharmat sok hajtás pásztorbot lesz és nem is terem egyenletesen - termett már több éves fa 100 kilót is és utána két évig 2 vödörnyit. Van egy új fajta próbáld ki FLORINA nagy a gyümölcs nem vékony a héja tehát jól tárolható és sokáig, se nem savanyó se nem édes olyan igazán mindennek jó olyan a színe mikor beérik mind a starkingnak-sötét bordó.Ha a florina megerősödik kivágom a jonatánt. Jonagold se jó.

2012. márc. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

már elültettük őket.nem kell 2 fa mert önporzó

egy jonagold van egy gála meg sárgabarack és champion őszi

2012. márc. 3. 20:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon jól választottatok.
2012. márc. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!