Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan bírjam virágzásra a...

Hogyan bírjam virágzásra a kaktuszaimat?

Figyelt kérdés
Van egy jó pár kaktuszom de sajnos egyik sem hozott még virágot, pedig van olyan is ami meg van vagy 10 éve.Egyébként szépen fejlődnek, nyáron a kertben vannak ilyenkor meg a lakásban. Úgy tudom elvileg minden kaktusz virágzó de sajnos nálam nem akar virágozni.
2012. márc. 2. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Nálam sem virágzott a szobában, egy idő után megúntam és kiraktam a szemétledobónkba, egy hónap múlva csodásan kivirágzott, visszavittem a szobába, elhullajtotta a virágokat, újra kivittem, és azóta rendszeresen virágzik, de csak kint. :-))))Valószínűleg nem szereti a nagy meleget és a száraz szobát.
2012. márc. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nem szereti a száraz szobát a kaktusz??????akkor a sivatagban mit csinálnak?
2012. márc. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem virágzott a szobában, kilöktük a lépcsőházba, északi ablakba. Sátoros ünnepeken kap némi vizet, átültetést 3 évente. A szomszéédcsajok ráhamuznak. Azóta minden tavasszal ontja avirágokat. Cirágesőt, és tavaly kétszer egymás után virágzott, majd egy csomó gyümölcsöt hozott! A kaktusz igéyntelen. Hagyni kell békén! Ja! és nem szabad a cserepét mozgatni.
2012. márc. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kaktuszoknak is szüksége van pihenő időszakra. Ezért télen, aki tudja tegye őket világos, de hűvös helyre. Ebben az esetben fognak virágozni.
2012. márc. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen.Sajnos nekem nincs fűtetlen de fagymentes helyem télire:(
2012. márc. 2. 19:41
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
énekelj nekik, vagy rakj be egy balázs pali műsoros kazettát, arra fejlődésnek indulnak
2012. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
lehet, hogy a másik ablak joban tetszene nekik.
2012. márc. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kaktuszok megfelelő teleltetés nélkül nem virágoznak. Az általános szabály, hogy hűvös, fagymentes, de világos helyen kell tartani. Locsolni nem szabad, vagy csak nagyon ritkán, ez fajtától függ. Én így tartom őket, és minden évben virágoznak.
2012. márc. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
virágzásindító tápoldat
2012. márc. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Alacsony hőmérséklet (5-10 fok) sok-sok fénnyel párosítva. De ha az előbbi biztosítva van, elméletileg sötétebb helyen (kamra, pince, garázs) is teleltethetőek. Nem tudom, én még így nem próbáltam. Viszont ha a növények kaptak nyugalmi időszakot, akkor csodásan fognak virágozni a következő évben. :) Feltéve persze, hogy az adott kaktusz már érett a virágzásra. :)
2012. máj. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!