Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egynyári növényeket lehet már...

Egynyári növényeket lehet már ültetni?

Figyelt kérdés
Tegnap hozták a kertészetbe őket és azt mondta a nő,hogy már el lehet ültetni őket!De még éjjelente fagy,ez nem gond?
2012. márc. 6. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Még nem lehet! A nő csak eladni akar, neki mindegy, hogy azután mi lesz! Várj még vele, mert a fagyokat nem bírják!
2012. márc. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,én is erre gondoltam,csak olyan csábító lenne egy kis színt látni már a kertben!
2012. márc. 6. 09:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt elhiszem hogy csábít már a virágok látványa. Engem is, de nem szabad ilyenkor még kiültetni semmi egynyárit.


A mondás is úgy szól: Sándor, József, Benedek zsákban hozzák a meleget, de ebben a hónapban még bármi lehet.


Én április közepén-végén szoktam kezdeni ültetgetni. Tavaly pl. átmentem májusba.

2012. márc. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vannak virágok amiket lehet már márciustól ültetni.Vannak virágok amiket csak áprilistól lehet.Utána kell nézni melyek azok.De ha márciusban fagyok vannak akkor még a márciusi virágokat sem érdemes elültetni,mert lefagynak.

Bár nálam már bújnak ki a nárcisz virágok,és a tulipánok.(igaz,nincs fagy,és nappal 13-15 fokok is vannak már)

2012. márc. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pont tegnap olvastam a neten, hogy már ilyenkor kezdik árulni a gyönyörű muskátlikat stb., de ne csábuljunk el, még nem lehet kitenni őket. Illetve ha nem bírunk magunkkal, akkor vegyük meg és még ne vigyük ki. Tartsuk otthon, esetleg beépített erkélyen. Aztán majd lehet szoktatni őket a kinti időjáráshoz, végül kinthagyni.
2012. márc. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!