Kezdőoldal » Otthon » Kert » Aloe Vera növényen tetű, hogy...

Aloe Vera növényen tetű, hogy irtsam ki?

Figyelt kérdés

Láttam egy képet, az alapján teknős pajzstetű az, ami az aloe vera növényemen van. Nem sok kedvem van egyenként leszedegetni róla, viszont nem is akarnék fizetni semmilyen irtószerért.

Valami házi praktika? Átterjedhet a tetű más fajta növényekre is, amiket a közelében tartok? Most vettem észre a tetveket az aloén, pedig már régebbtől megvan. A többi növény tiszta.



2012. márc. 11. 15:46
 1/4 anonim válasza:
lanolinos vizzel (komoly)
2012. márc. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az aloe vara levelének külső részéből készült univerzális tisztító, az MPD mosogatáshoz hígítva jól használható a levéltetvekre is.
2012. márc. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem különítsd el a többitől, mert átmehet a többire. Erős zuhanysugárral próbáld meg eltávolítani, amit tudsz. A többit jó lenne, ha leszednéd kézzel valahogy vagy fültiszító pálcikával, hogy ne szúrjon meg annyira. Szóval minél többet távolíts el róla, nyilván te is tudod, hogy akármennyire nem szeretnéd, azért mégiscsak muszáj.

A párom sem akart költeni, pedig a szuperkedvenc kaktuszai is már tetvesek voltak a múltkor, arról meg ugye aztán tényleg nem tudtuk lemosni a tetveket. Aztán csak meggyőzem és vettünk egy Compo Axoris rovarölőszert dísznövényekhez nevű szert. Orchideák vannak a flakonon, spré formátumú. Na, azzal lefújtam a kaktuszokat egyszer, kinyúltak a mocskok. :) Amúgy max. 3 alkalommal lehet fújni vele 10 nap kihagyással.

A múltkor vettem egy kis akciós leandert, az meg köztudottan vonzza a mindenféle nyavaját. De én okos kapásból tettem a földjébe egy olyan táprudat, amiben tetűirtó is van. Már csak annyit láttam, hogy döglött tetvek vannak a levél fonákán. Megkóstolták a levelét, de mivel a levelébe felszívódott a rúdból a méreg, ezért kapásból kinyúltak tőle. Ezt is tudom javasolni kiegészítésként, más növényekhez megelőzésként, de csak akkor, ha nem használod fel a növényed, pl. italnak, sebre stb. Vagy ha igen, akkor most egy ideig hanyagold és hozd rendbe a növényedet. Amúgy kb. 2ezerbe került a spré, de szerintem megérte.

2012. márc. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ebben az egészben az a rohadt gáz, hogy már olyan növényt sem tudsz venni ami megélne növényvédőszer nélkül. Vagy legalábbis jóval rosszabb a helyzet, mint 10-15 éve.
2012. márc. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!