Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növényt ültessek...

Milyen növényt ültessek extrém rossz helyre?

Figyelt kérdés
Nagyon szeles, északi oldalra függő kosárba virágzó növényt, ha lehet csüngőt kellene ültetnem,de nem ismerek ilyet, ami tűri ezt a sanyarú helyet és nem törik össze. Tudnál segíteni?
2012. márc. 11. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:

A "folyós muskátlit" vedd, aminek az ágai, szárai és virágai (amikor már elértek egy bizonyos hosszúságot), lefelé kezdenek nyúlni és virágozni. A hagyományos magyar muskátli mindig felfelé nyúlik.

A "folyós muskátlit" az osztrákoktól hoztuk át, biztosan láttál már olyan nyaralót stb. a hegyoldalban, ami tele volt gyönyörű muskátlival. Az kifejezetten a hűvösebb oldalt szereti.


Ablakon belül (szobában) a szanzavéra az, ami a világos, de napsütés nélküli helyen érzi jól magát.

2012. márc. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pont ilyen helyre nem tudom, mit lehet tenni, de az én albérletem szobája sem volt túl napos, az ablak közelébe a konvektor miatt nem tehettem semmit, ráadásul volt, hogy 1-2 hétre hazamentem a szüleimhez, vagyis a naponkénti öntözés sem lehetett feltétel, mégis rengeteg növényem volt. Egyszerűen bementem egy virágboltba, elmondtam, hogy milyen körülményeket kellene bírnia a növénykének, és az eladók mindenhol megmutatták, mikből választhatok. Ez azért is a legjobb megoldás, mert így mindjárt a kínálatból tudsz válogatni. Hiába mondanak itt neked konkrét növényeket, ha a környékeden egyik sem beszerezhető.
2012. márc. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2012. márc. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hell-ikon ***** válasza:
Petúnia talán...
2012. márc. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Muskátli, petúnia,begónia, impatiens nem jött be, már mindet kipróbáltam.A nyár végére mind satnya,virágtalan, felnyúlt lett. Lehet, hogy kénytelen leszek virág nélkülit ültetni, mondjuk páfrányt,ha van csüngő változata.?
2012. márc. 12. 06:56
 6/7 Kerria ***** válasza:

Borostyán is szép lehetne, ha már a virág nélküliben gondolkodsz.


A nagyon szelesben egyébként egyik virágzó dísznövény sem érzi jól magát, mert megtépázza a szél. Az árnyékos- félárnyékos helyet nagyon szereti a fukszia, de a szelet ez sem viseli jól.


Kislevelű bakopa, apró fehér virágai vannak, kifejezetten árnyéktűrő növény, esetleg még vele próbálkozhatsz, de nem olyan mutatós, mint a többi virágos balkonnövény. Előnye, hogy télire szobába betéve, áttelelhet.


Orbáncfű is jól tűri az árnyékos helyet!


Remélem tudtam segíteni

2012. márc. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Lehet, hogy a bakopát-fuksziát egy vegyes ültetéssel megpróbálom. Mit veszíthetek?!
2012. márc. 16. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!