Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Síelők, boardosok! Ti is...

Síelők, boardosok! Ti is szerettek extrém rossz időben csúszni?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom, hogy a szezon minden napján ködben, szélben, átláthatatlan hóesésben síelnék, de ha eltelik úgy egy 7 napos síelés, hogy végig süt a nap (vagy még rosszabb ha borult az ég, de nem esik semmi), alig várom, hogy induljunk a következő síútra, hátha akkor lesz egy durvább nap, amikor nem bírják eldolgozni az új havat, meg alig megy ki ember a pályákra. Ebben a szezonban már nem megyek többször, de volt 2-3 ilyen önkínzós nap, amikor összejött az időjárás is:D
2011. márc. 28. 12:26
 1/3 bix ***** válasza:
idén kronplatzon volt pár ilyen nap, reggel zuhogott a hó vízszintesen fent a tetőn, pár őrült volt fent, kb 4 en egész nap:D viszont volt vagy 10 centi szűz porhó a ratrakolt pálya fölött, isteni volt bordal csapatni. a pályákat ismertem, így nem volt gáz, de ismeretlen helyen én nem mennék... másnapra beratrakolták és akkor már felment mindenki, akkor már nem volt olyan jó. én is szeretem a rosszabb időt.
2011. márc. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elmesélek neked egy sztorit.

Pár évvel ezelőtt mikor síelni voltam pont egy ilyen élményben volt részem... Ahol voltunk ott 4 hegy állt a rendelkezésünkre.. Mi az első 5-6 napon kipróbáltunk 3at.. Úgy gondoltuk, hogy a 4.-et majd a legutolsó napon... Szóval mikor elindultunk a 4. hegy felvonójához még nem volt rossz idő, bár láttuk, hogy a hegy teteje felhőben van, de mivel még sosem voltunk azon a hegyen fogalmunk sem volt arról, hogy az nem a teteje és arról sem, hogy a sima kabinos felvonó meddig fog felvinni...

Szóval felültünk a kabinosra ami felvitt minket egy darabig, viszont még közel sem a felhőig.. Aztán úgy gondoltuk felülünk a sima ülős felvonóra is és azzal még egy picit feljebb megyünk... Aztán jött a meglepetés. Az ülős 3* olyan hossza vitt fel minket, mint a kabinos ami elég ritka tapasztalat volt... Már rég a felhőben jártunk, mikor felértünk a csúcsra.. Kb 2200 méterre. Még a térképen sem néztük meg előre, hogy milyen pályákon kell majd lejönni, mert teljesen felesleges úgy is lejövünk, csakhogy nem úgy, hogy és most nem hazudok a kezemet nem láttam úgy, hogy az arcom elé raktam... A piros villogós viharjelzőt fél méterre lehetett csak látni.. Szakadt a hó, hideg volt, szél volt, köd volt, felhő volt minden volt. Nem hallottuk egymás hangját sem még fél méterről sem... Nagy nehezen megtaláltuk a pályát, vagyis inkább a jelzését a számával.. Innentől vette kezdetét a brutál extrém síoktatás... Az egy dolog, hogy én nagyon jól síelek és a barátom is, csakhogy a barátom nője akkor tanult meg síelni velünk az első napon így hát eléggé durva volt ezzel a tudattal menni előre, hogy még ha el is hagyod fogalmad sincs róla.. Hiába állsz meg valahol annak semmi értelme, mert vagy beléd jönnek hátulról vagy egyéb finomság fog történni, de az, hogy bevárd őt esélytelen volt. Amire leszenvedtünk a teljes hegy felhőben volt már, tehát végig ilyen viszontagságos körülmények uralkodtak.

Azon vergődtünk lent, hogy hogy a fenébe engedhettek fel minket ilyen időben. Azt hiszem több tucat sérült lett azon a napon azalatt a másfél óra alatt míg el nem vonult a felhő... Szerencsére a lánynak nem lett semmi baja, de pl. a barátom anyukája vért izzadt a fiáért illetve durván küzdött az életéért, mert hát hiába síel nagyon rég óta túlságosan aggályos ami érthető is volt azon esetben...

Szóval mint kiderült, mindannyian más úton jöttünk le. Én például mérgelődtem is útközben, hogy miért van itt ennyi fa?:D Aztán kiderült, hogy az erdőben is jöttem egy darabon, mert sikerült elhagynom a pályát. Ugye az is zavart, hogy a f*szért van fekete pálya úgy, hogy a térkép azt írta, hogy egyik pályán sincs.. Aztán nem is volt, csak én csináltam egyet... A barátom egy szánkó pályát talált, mint a végén kiderült...:D

Így vissza gondolva, elég jó és maradandó élmény volt, de azért nem biztos, hogy most még egyszer bevállalnék egy hasonlót... Azért az, hogy fél méter és egy méter között van a láthatóság és úgy kell sasolni,hogy mikor jön egy kikerülendő akadály.. Elég durva.

2011. márc. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja hát nem szívbajosoknak való az biztos.. Ha családdal megyek akkor általában az idősebbek (értsd 40+) fel se jönnek velünk ha nem tökéletes az idő inkább pihennek aznap:D az én szüleim a legkezdőbbek a családi bandába, de ők is 10 éve már síelnek. Am nekem is volt pár kellemetlen élményem, egyszer tejködben, egyszer meg lezárt pályán.
2011. márc. 28. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!