Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen díszfát ajánlotok...

Milyen díszfát ajánlotok ültetni ház elé, napos helyre, mely nem nő túl nagyra?

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Az én kedvencem a vérszilva :)

[link]

De lehet éppen egy szép magnólia, vagy juharfa, hársfa (isteni illattal).

2012. márc. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
selyemakác, japánjuhar, torzsás ecetfa.....
2012. márc. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Kerria ***** válasza:

A előző kommentelővel megegyező az ízlésünk :)


Elsőre a vérszilvára gondoltam, amikor elolvastam a kérdésedet, gyönyörűen díszít vörös leveleivel, DE ősszel elég kellemetlen ha lepotyog a termése, és elkezd rothadni.


Ami nekem ebből a szempontból szimpatikusabb az ecetfa. Télen is díszít,mert a virágzata fenn marad,és a csupasz fán ez érdekesen mutat :)


És a juharfélék között is találsz olyat ami nem nő meg hatalmasra.

2012. márc. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Gömbfák sem nőnek túl nagyra, nem érnek bele pl. a légvezetékekbe. Nagyon sokféle fának létezik gömbváltozata, juhar, kőris, szivar stb.
2012. márc. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ezek a gondolatok járnak a fejemben. Már keresgettem, de nem tudok dönteni. Amerikai ámbrafára gondoltam, a liliomfát pedig a terasszal szembe, a fűbe ültetem, ennek már eldőlt a helye. Az ámbrafa mellé vagy helyett még lehet berkenye vagy kései végzetfa,májusfa (ennek van vörös levelű változata is)perzsa varázsfa..Tényleg nem tudok dönteni.

Kíváncsi vagyok mit választasz. Ha gömbfát keresel, akkor nézd meg a gömb meggyet vagy a gömb páfrányfenyőt.

2012. márc. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden válaszolónak a tippeket! Végül a torzsás ecetfa, és magnólia mellett döntöttünk. Már el is ültettük őket. Remélem jó döntés lesz.:) Kedves utolsó válaszoló, sikerült már választanod?:)
2012. márc. 17. 16:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Melyik magnólia? Merre laksz?

A M. kobus nagyra nő, a többi meg nem bírja a meszes talajt. (Mo.- nagy részén meszes...)


Kedves Harmadik!

Ha már a vérszilva ellen akarnék érvelni akkor a levéltetveket és a gombabetegségeket (utóbbi amikor olyan szürkék lesznek a levelei) hoznám fel.


A perzsafa és az ámbrafa nagyobbra nő.


Esetleg még a vadcitrom is jó választás lehet.


üdv Második.

2012. márc. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem még nincs döntés.Tegnap voltunk kinn a kertészetben, de olyan sokan voltak, hogy hozzá sem fértünk a válogatáshoz. De még igazából ráérek, mert csak ősszel lesz elkezdve a kertépítés, azonban addig is ha találok valami nagyon szépet,alkalmit vagy olyat amit nem lehet kihagyni-otthagyni,megveszem és elültetem.A fák viszont meghatározó elemek, tehát amíg nincs döntés, addig csak óvatosan válogatok.Bár ilyenkor szívem szerint felvásárolnám az egész kertészetet..DD
2012. márc. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még mindig a keresgélő vagyok. Nekünk régen volt ecetfánk.Gyönyörű volt, tavasszal alatta rengeteg hagymás növény nyílott (nyáron már semmi, mert olyan dús a lombja, hogy nem él meg alatta)Viszont vigyázz, a gyökerét ne sértsd meg, mert akkor sok sarjhajtást hoz, szinte kiirthatatlan lesz.
2012. márc. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Magnólia Soulangeana-t vásároltunk, a kertész javaslatára savanyú virágfölddel dúsítottuk a talajt, kíváncsi vagyok, mi lesz belőle.:)
2012. márc. 22. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!