Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szeretnék otthon magamnak a...

Szeretnék otthon magamnak a lakásba vmi olyan kisebb szobanövényt ami nem nő nagyra, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne félj a nagy virágoktól!

A virág akkor nő nagyra, ha jól érzi magát a helyén.

Az én lakásom is kicsi, nagyon sok virág kinőtte már, olyankor (ha tudok) megmentek róla kisebb hajtást, amit ismét elkezdek nevelgetni. A nagyot pedig elajándékozom ismerőseimnek, vagy könyvtárnak, hasonló helyeken szívesen fogadják (persze ingyen).

Kis cserép virágot szoktam vásárolni 3-400.- Ft-ért és örülök neki. Ha megnő, a fenti módon teszek.

2012. jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tipikusan kicsi, szép és igénytelen növény a fokföldi ibolya.

Csak arra van szüksége, hogy ablak elé tedd, és hetente öntözd, ne álljon alatta a víz.

2012. jan. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ant-X válasza:

Sansaveria.

Több fajtája van, így lehet alacsony és magasabb is. Igénytelen, az árnyékosabb helyeket is elviseli. Szinte csak a rendszeres locsolásra kell figyelni (az szinte mindegy hogy 2 naponta vagy hetente, de rendszeres legyen).

2012. jan. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kerria ***** válasza:

Én a Zamioculcas-ba vagyok belezúgva. Szegénykém nagyon igénytelen, de szerintem szép...

[link]

2012. jan. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 titak ***** válasza:
Ficus benjamina
2012. jan. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én egy szál ficus benjamin-omból akkor gyönyörű fa nőtt, hogy egy hatalmas légtérrel rendelkező étteremnek ajándékoztam a végén. Kisteher-autóval jöttek érte.
2012. jan. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

orchidea, kaktuszok én ezeket mondanám ami kisebb, bár az orhideával jóval többet kell foglalkozni mint egy átlagos növénnyel, mondanám még a csokrosindát, szobai futóka esetleg.

remélem segítettem!

2012. jan. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 25. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!