Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elhanyagolt kert talaját...

Elhanyagolt kert talaját mivel élesztenétek fel, tennétek termékennyé? A borostyánt mivel irtanátok ki tartósan?

Figyelt kérdés
Évek óta ápolatlan belvárosi kertről van szó. Jelenleg a gazt irtom, elszaporodott, pontosabban benőtte a kertet a borostyán. Kitépkedtem, de félő, hogy visszanő. Majd később a megmenthető rózsákat metszem meg és fölásózom. Ezt leszámítva 1-2 bokor van csak a kertben, kevés hóvirág, egy hatalmas ősfa. Ha gyomirtót használnék a borostyán ellen, akkor az egész kertet be kell vele szórni, locsolni? Ha megteszem, lehet azért ültetni virágokat, ha igen, mikor? (még nem volt dolgom ennyire elhanyagolt kerttel, nincs gyomirtó használatában tapasztalatom) Fekete, nagyon száraz, férgekkel teli földdel van dolgom.
2012. márc. 14. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Én először megpróbálnám a kertet felásni tehát a talajt meg kéne forgatnod. Csak a gond ott van hogy a gyom még így is visszanőhet ide, én ezért javaslom hogy a gyomos földréteget kb 5 centit áss ki tedd félre majd lesz egy 5 centis nagy mélyedésed ott már valószínűleg friss termékeny talaj lesz én javaslom hogy azt egy külön kupacba ásd ki tehát kb azt is 5 centire kéne majd félre teszed egy külön kupacba, aztán a rossz gyomos talajjal betemeted először majd a friss földdel pedig a legvégén betemeted. Persze ez hosszú és igényes munka de ez így működhet mert nekem bejött ez a módszer.
2012. márc. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 titak ***** válasza:
Ha már egyszer ásod, akkor szedd ki a lehető legtöbb borostyántövet/gyökeret. Ha rendszeresen kapálod egy 3-4 hónap alatt kitisztul a kerted (úgy-ahogy). Használhatsz gyomirtókat is. Van belőlük ezer fajta. Van amelyik csak csírázáskor "öl", van ami már a levélen keresztül szívódik fel, de kereshetsz kimondottan csak bizonyos növényekre hatót is.
2012. márc. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kerria ***** válasza:

Ahogy múltkor is írtam, én a borostyán ellen a GLIALKA nevű gyomirtót alkalmaznám, mert ezt a növény levelére kell permetezni, és ha éri a nap, de pár napig nem éri víz, akkor hamar elpusztulhat. Mivel öreg borostyánra gondolok a leírás alapján, ennek többszöri kezelés fog kelleni.


A Glialka csak azt a növényt öli meg, aminek a levelére rá lett permetezve, a talajban kárt nem tesz.

[link]


A talajba én kevernék egy kis szerves trágyát is, azzal ártani nem tudsz, viszont kap egy kis tápanyagot.


A talaj férges, az több dolog miatt lehet, és a féreg fajtájától függ, hogy az baj, avagy nem. Érdemes lenne elvinni gazdaboltba, ott jobban értenek az ilyesmihez. Ha csak korhadt részeket lebontó férek az nem gond, viszont van amelyik a friss részeket szereti, ebben az esetben viszont felesleges bármit is ültetni, mert meg fogja támadni :(


Ha a glialkát választod, amint egy terület megtisztult, nem látsz rajta gyomot, borostyánt,úgy oda azonnal ültethetsz.


A fekete talaj egyébként nem feltétlen rossz!


Remélem segítettem!

2012. márc. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Hasonlókat gondoltam magam is.

A gazt, a földön elterjedt borostyánt kitépkedtem (tépkedem). Felásom a kertet, trágyával megszórom.

Rosszul írtam, nem férgek, hanem sok-sok apró rovar, bogár és lárvája van a talajban. Bálint Gyuri bácsi tanácsára (aki ismerősöm, csak nehezen értem el) kipróbálom a hasznos fonalférgeket. Ezek kiirtják a káros bogarakat, lárváikat. Épp miattuk szerves trágyát fogok használni nem műtrágyát.

Majd jöhet a klasszikus gyomlálás, ha kibújik némi gaz.


Sajnos a füvesítéssel nem szeretnénk várni őszig, ahogy tanácsos lenne, így nyáron gyephez ajánlott gyomirtót kell alkalmazni, ha túl sok gyom jönne ki a fűben. Az őszi után-gyepesítés viszont garantálja, hogy jövőre eltudja nyomni a fű a gazt. :-) Csak egy kis területen lesz sportfű a kert többi része marad virágoskert. Fenyőmulcs kerül majd a rózsák, a bokrok alá a magról termő gyomok ellen.

Nagyon sok a tennivaló, de én élvezem :-)

2012. márc. 15. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!