Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a baj a banánfámmal ezek a...

Mi a baj a banánfámmal ezek a jelek mit jelentenek?

Figyelt kérdés

1 hete elkezdtek sárgulni a levelei és a végei elszáradni a szélei meg "bekunkorodni"

ez miért van talán túl locsoltam,eddig olyan meseszép volt:(

most kitettem az erkélyemre és nem merem locsolni tanácstalan vagyok segítsetek:(


2009. jún. 11. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:

A sárguló levelek gyakrabban jeleznek tartási hibát, mint klorózist. A Klock-könyvből egy kis kigyűjtés (csak azért, mert már többször fölmerült a topikban a sárgulás és mint annak egyetlen oka, a klorózis):

- sárga levelek: nyirkos, hűvös talaj télen vagy bármikor a gyökerek elhalásához vezet, tünete először klorózis,

- barna levélszélek és foltok: káliumhiány vagy tartósan nedves talaj,

- barna levélfoltosodás és száradó levélcsúcsok: napégés vagy felhevült növény permetezése hideg vízzel,

- besodródó, felpöndörödő és száradó levelek: száraz talaj, vagy ha csak egy ágon és nem hullik le a levél, gomba

- sötét, kékeszöld foltos levél: virághervadással, gyümölcshullással foszforhiány

- elágazódásmentes szár, levélszél-elhalás, apró sárga levelek: túlzott műtrágyázés, szikes talaj - visszametszés, talajcsere.

2009. jún. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
akiket én ismerek mindnek ilyen problémái voltak a banánnal. nemszereti a helyet párás napos helykell neki. és én probáltam fürdőszobában is inkubátorbanis dehiába feladtam pedig értek a növényekhez nekem többet nemkell mert ha sárgul a levele akkor az meg nafgyon csúnya
2009. jún. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!