Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy szokás szántót, kaszálót...

Hogy szokás szántót, kaszálót bérbeadni (szomszédnak)?

Figyelt kérdés
Belterületen 1500m2 jelenleg gyep, de a szomszéd megművelné, és vetne bele kukoricat. Jogilag kell lépni ilyenkor, vagy had csinálja én úgysem művelem jelenleg. Pénzt meg mikor, mennyit kérhetek utána. Igaz először neki lenne kiadása a műveléssel.
2012. márc. 20. 16:48
 1/10 Napkiraly ***** válasza:
Területi arány szerint évi 2-3000 forintot kérhetsz érte (külterületen 30000 egy Ha kb). Szerintem add HASZONKÖLCSÖNBE, ingyenesen és KÉSZÍTS RÓLA KÉT TANÚ ÁLTAL ALÁÍRT SZERZŐDÉST (elbirtoklás elkerülésére)
2012. márc. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Napkiraly ***** válasza:
ja, évente 2-3000
2012. márc. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hogyan tudná elbirtokolni, hisz az én tulajdonom. A 3000-et meg évente nevetséges nem? Vagy kell egy minimális összeg?
2012. márc. 20. 19:22
 4/10 anonim ***** válasza:

Elég egymás között egy szerződést írni,két tanúval aláíratva.

A bérleti díj pedig a termés árának általában a fele. De ha gyep,amit először fel kell törni,akkor az első évben elég a negyede.

Felénk legalább így szokták kiadni a kerteket,szántókat.

Így a bérlő akkor sem jár nagyon rosszul,ha rossz a termés.

2012. márc. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez a szerződés hogy kell hogy kinézzen körülbelül? Én megírom, kinyomtatom gondolom 2 példányban, és aláírjuk meg a tanúk is és kész? Tanú ki lehet ilyenkor? Hatósághoz, önkormányzathoz nem is kell menni?
2012. márc. 21. 00:35
 6/10 A kérdező kommentje:
És ha csak baráti alapon, hogy a jószomszédság megmaradjon szóba is lehet megegyezni, vagy ez nem szokás?
2012. márc. 21. 00:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha baráti alapon megegyeztek, az lesz az, ami elrontja a jószomszédságot. A szerződés az, ami megvédi.


Egyszerűen leírjátok egy papírra, hogy XY (születési hely, idő, anyja neve, személyi igazolvány szám) bérbeadod a XX házszám alatt / helyrajzi számon található YY méretű földterületet művelés céljára YX-nek (születési hely, idő, anyja neve, személyi igazolvány szám). YX a bérlésért évente ZZ forintot köteles előre fizetni. A bérlés határozatlan időre / N évre szól. Aláírás, dátum, tanúk.

Célszerű a szerződéssel egy időben az első évi bérleti díjat is elkérni, ez esetben azt is írd rá a szerződésre, hogy az első évi bérleti díjat átvetted. A továbbiakban is úgy érdemes csinálni, hogy amikor fizet a bérlő, hozza a szerződést és arra ráírod, h megkaptad a pénzt.

2012. márc. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. márc. 21. 13:28
 9/10 A kérdező kommentje:
A bérlőnek is alá kell írni ugye, és tanúk lehetnek családtagok is? Ha majd el akarom adni a földet, hogyan kell szerződést bontani?
2012. márc. 21. 15:51
 10/10 Napkiraly ***** válasza:

NAtehát, hogyne lehetne elbirtokolni? Szomszéd simán elbirtokolja ha jogcím nélkül jóhiszeműen használja 15 évig.

A szerződésedre a PP 196 § az irányadó, vagyis gépel szöveg, a végén keltezés (hely, idő), a fele kaláírása, és két tanú aláírása és lakcíme (a tanú lehet bárki, családtag, nőgyógyász, paprikajancsi, jumurdzsák, bárki). Én a 2-3000 forintnál a külterületi nagyüzemi mezőgazdasági termelést vettem alapul, belterületen kertként hasznosítva nem tudom mennyit fizetnek, de nem divat mostanában belterületi kertet bérbe venni.

2012. márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!