Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miket ültettek az idén? Miket...

Miket ültettek az idén? Miket ültetnétek, ha nagy kertetek lenne?

Figyelt kérdés
A szomszéd telek is a miénk, oda nem építettek házat az ősök, így az egész be van szántva. Ötleteket gyűjtök miket lehetne veteményezni.
2012. márc. 27. 11:17
 1/6 anonim válasza:
Szerintem nem tőlem fogsz ötletet venni, mert nekem nagyon minimál kertem van :) Vannak az ablakban muskátlik, a földön leander és szintén muskátli, az út mellett szegélyként tuja, tulipán, téltemető, van még egy citromfám és egy orgonám, aminek a fele a szomszédé, egy fenyőm, ami a karácsonyfánk szokott lenni, egy levendulabokor a cicuskám sírján.Meg egy kis menta. És a veteményben répa, retek, uborka és saláta, és bent most "palántul" a kelbimbó, karalábé és a paradicsom.
2012. márc. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én virágokat termelnék, pl szegfűt és hasonlók.


Annak van a legjobb ára a piacon.


És ha vmi virágossal összespanolsz akkor még a kertedből is eladhatod anélkül, hogy kockáztatnád, hogy leszeded aztán nem megy el.

2012. márc. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk a veteményesbe zöld borsó van ültetve, elég sok lesz belőle. Plusz van az első kertbe egy virágos kert ott mindenféle virág van. Illetve a kocsibejáró mellett is van egy minikert ott földiepret szoktam termeszteni. Ugye a zöldborsó mellett szintén van egy kisebb kert rész ott még nincs semmi ültetve. Nyáron ha már megérett a borsó akkor a helyére cukkinit fogok ültetni meg paprikát. A mellette lévő kiskertben van erőspaprika, foghagyma, meg ha haverom hozza a palántákat akkor paradicsom is fog kerülni oda. A minikert ahol még nincs semmi oda babot fogunk majd ültetni vagy tököt.
2012. márc. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
én szarvasgombát ültetek
2012. márc. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A szüleimnek otthon elég nagy kertjük van, arról tudok nyilatkozni, hátha kapsz ötleteket. :)

Az udvar végén van egy drótkerítés, attól lefelé található a veteményes. Mivel le lehet látni oda az udvarból, ezért "felülre", a drótkerítés mellé mindkét oldalról virágokat ültetnek: tulipánt, nárciszt, liliomot, kardvirágot, őszirózsát, rózsát, stb., így nagyjából egész évben virágzik ott valami. A virágok között kihagytak egy kb. egy négyzetméteres ágyást, oda néhány sor fűszernövényt tettek, kakukkfüvet, rozmaringot, stb.

A veteményesben a virágok után földieper és hagymafélék lesznek idén is, vöröshagyma, fokhagyma, lilahagyma. Aztán fejes saláta, zöldborsó, sárgarépa, petrezselyem, zöld- és szárazbab, paprika (TV paprika és csípős is), paradicsom, uborka, sütőtök, krumpli, ezen felül pedig még van néhány tő málna is a kert végében. A hagymafélék között néhol van egy-két szál kapor (ez magától terjedt el, miután egyszer ültettünk), nekünk erre is szükségünk van, mert apu sok savanyúságot szokott eltenni.


Azt hiszem, ennyi, remélem, ihletet kaptál. :)

2012. márc. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Van egy kis kertem ami a ház előtt a kerítés mögött van, ide virágokat ültetek, szegfű, kardvirág, mini kardvirág és még majd körül nézek.

A nagy kertbe a kerítés mellett lesz a kukorica ez biztos. Szeretnék gyöngyhagymát ültetni, uborkát, ezekből sokat, mert szeretjük savanyúságnak. Szeretjük még a borsót és a patiszont, ezt is kellene ültetni, majd jöhetnek a paprikák, csípős és csemege, paradicsom. Földieper. Vöröshagyma, kis cékla.

Kapor az nálunk is terem, mi is szeretjük, de már meg nem mondom kiültette be.

Szerintem elég is lesz. Köszönöm.

2012. márc. 27. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!