Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sérvműtétkor ültettek be...

Sérvműtétkor ültettek be valakinek hálót? Lehet utána még gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés

Nem is kérdeztem az orvostól, hogy lehet e még szülni utána.

Van már 2 gyermekem de még nem döntöttük el, hogy lesz e harmadik.

Ez most nagyon aggaszt, mert így fogják a sérvemet műteni.



2012. jan. 25. 18:46
1 2
 1/12 anonim válasza:

Nekem is van sérvem és a második babát tervezzük-én nem műttettem meg magam még.

A második gyermeket már sérvvel vállaltad?

Nekem azt mondta egy orvos, hogy nem akadálya a sérvműtét a babavállalásnak és nem kell egy évet sem várni utána, ahogy én olvastam máshol.

Mikor lesz a műtét?

Milyen súlyos a sérved?

Írnál majd a műtétről, megköszönném, mert nagyon érdekelne!

2012. jan. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ma beszéltem az orvosommal és azt mondta műtét elött már nem de utána lehet még 10gyermekem is:D!!

Ennek nagyon örülök.A második után jött ki ismét nekem hasi sérvem van és már műtötték de nem hálóval azzal majd most.

Úgyhogy boldogság, amúgy nekem muszáj műteni mert eléggé nagy már.Jelzek ha utána összeszedtem magam:) még nem tudom az időpontot sem mert csak váró listára vettek, pár hónap még kb.

2012. jan. 26. 16:56
 3/12 anonim válasza:

Sziasztok!

Engem is műtöttek, az első terhességem alatt alakult ki a sérvem, de a szülés után pár hónappal vettem észre. A hasamon volt egy nagy kidudorodó valami és kiderült, hogy hasi sérvem és köldöksérvem van. Ez után 1 hónapra meg is műtöttek egy magánkórházban, hálót tettek be, ez már 8 hónapja volt, 1 éjszakát kellett bent lennem a kórházban, másnap már jöhettem haza. A vágás nagyon kicsi, a köldököm fölött vízszintesen kb 5 centi, belül a háló viszont elég nagy, ahogy az orvos elmondta. Azt is mondta, hogy ha sérvvel vágtam volna neki a következő terhességnek, az nagyon kockázatos lett volna, ezen kívül nem is sportolhattam volna, én már 3 hónapja újra sportolok, konditerembe járok minden nap.

Mostanában tervezgetjük már a következő babát és akinél szülni fogok, az az orvos ilyennel még nem találkozott, hogy valaki hálóbeültetéssel akar spontán szülni.

Márpedig én úgy szeretnék és nem császárral. Jó lenne, ha lenne valaki, aki hálóval spontán szült és leírná a tapasztalatait. Meg egyáltalán azt sem tudom, hogy a hasam hogy fog nőni, mert ugye ez a háló nem nyúlik, szóval ahol a háló van, középen a has nem tud nyúlni, csak két oldalt. Nekem az első terhességemnél is elég nagy hasam volt, úgyhogy nem tudom, hogy most ez hogy lesz. Remélem lesz valaki, aki leírja a tapasztalatait ezzel kapcsolatban. Egyébként a sebész, aki műtött, azt mondta, hogy valószínűleg császárral kell majd szülnöm, kivéve, ha találok egy olyan jó szülész orvost, aki ezt így vállalja.

2012. jan. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Sziasztok!

Nekem eddig 6 hasfali servem volt, tobbszor mutottek, de halot nem tettek be, mert meg nincs gyerekem (32 eves vagyok). A halot az elso gyerek utan fogjak betenni, nekem tobb gyerekem nem is lehet, mert az utolso servmutetnel mar atjottek a belek, es egy darabot ki kellett beloluk vagni. Szoval az bizots, hogy vegig fekudnom kell majd, es jelenleg sem emelhetek 3 kg-nal nehezebbet, igy a babat soha nem fogom tudni felemelni (pelenkazni, babakocsiba tenni)... eleg sok dolga lesz az apjanak. Termeszetesen nalam kizarolag a csaszarmetszes johet szoba.

A gond az, hogy annyira gyenge a hasfalam, hogy barmikor szetszakadhat, igy lehet, hogy megis be kell tenni a halot gyerek elott.

Ezert nagyon kicsvanics vagyok, hogy valakinek van-e tapasztalata haloval szulesrol?

Vagy arrol, hogy hogyan nevelt ugy gyereket, hogy nem tud semmit emelni (sem babakocsit, sem a gyereket... ).

Koszonom

2012. febr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Miért nem emelhetnél sosem semmit??

Műtét után sem lehet??

Császárral oké, hogy nem emelhet az ember egy darabig...de nem örökre!

nem tudom nekem azt mondta a doki lehet még 10 gyerekem is utána, még várólistán vagyok egyenlőre!!

Ha megműtöttek jelentkezem:) addig is jó lenne ha vki tényleg tájékoztatna minket akinek volt ilyen, hogy mi várható...bár már van két kisfiam de azért lehet lenne 3-ik:)

2012. febr. 9. 10:00
 6/12 anonim válasza:

Sziasztok!


Én a 3. válaszoló vagyok.

Akkor műttettem meg a hasam, amikor a kislányom kezdett tanulni járni, de azért kellett volna emelgetni, pelenkázóra feltenni, a 3. emeletről levinni sétálni, de 3 hónapig nem emelhettem. Nekem sokat segített a férjem és anyukám, de 2 hónap után már felemeltem a kislányomat, nem megerőltetően, csak óvatosan.

Most már tervezzük a kistestvért, hálóval fogok szülni és nem szeretnék császárt, szerencsére az orvosom is így gondolja, azt mondta, hogy a hasam köré fog tekerni valamit, valami hasfogó félét kinyomáskor, hogy nehogy leszakadjon a háló, de még ilyennel nem találkozott. Egyébként sokan kérdezik, hogy hogy lehet spontán szülni hálóval, úgyhogy biztos, hogy meg fogom írni, ha túl leszek rajta.

2012. febr. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Oké várjuk és sok szerencsét, erőt neked:)
2012. febr. 10. 10:18
 8/12 anonim válasza:
Köszi :)
2012. febr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Sziasztok!


En vagyok, aki nem emelhet...

Az en esetem eleg komplikalt, mert sajnso annyira gyenge a hasfalam, hogy az is ketseges, hogy a halot be tudjak varrni, annyira szakadt, mikot utoljara varrtak ossze a serveket. Szoval ha sikerul is kihordani egy gyereket, mielott ujra szetszakad a hasfalam, aztan csaszar utan sikerul betenni a halot (sajnos immunrendszeri problemaim is vannak, igy eleg nagy a kilokodes veszelye), olyan veszelyes lenne egy ujabb serv, hogy meg haloval sem emelhetek...

Remelhetoleg az en parom segitokesz lesz, vagy legalabbis ki tudjuk fizetni a segitseget.

Mindenkinek nagyon szoritok, es varom a tapasztalatokat! Hajra! :-)

2012. ápr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Klaudia0824 válasza:

Sziasztok! Engem 2 éve műtöttek hasizom szakadással sérv nem alakult ki. Hálót kaptam. Első babámmal vagyok még igen pici kismama, az orvosom megmondta, hogy csak császár és a legkevesebb hízás a terhesség alatt. Ha a császár megtörtént azonnal korrigálni fogja a hálót. Egyik ismerősöm szintén hálóval szült (császár) voltak a terhesség alatt is fájdalmai de azt mondta hogy semmi és megérte. :)

Én még félek de tudom,hogy a világ legjobb kezei között leszek és nem lesz probléma. :)

2016. márc. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!