Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan ápoljátok a fokföldi...

Hogyan ápoljátok a fokföldi ibolyát és Mennyi ideig virágzik nektek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:

ablakpárkányon van belül és hetente locsolom, az alatta lévő tálkába öntöm a vizet, a levélre nem mehet ugyanis, mert foltos lesz. Mivel afrikai, jól bírja :)

Fogalmam sincs, meddig virágzik. Tök igénytelen, én azért szeretem, egyszerűen kiirthatatlan, albérletben egy hónapig sem volt locsolva mert hazamentem nyárra, és újraéledt.

2012. márc. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szereti a napfényt, az ablakpárkányon jó helye van vagy max. 1 méterre az ablaktól. Közvetlen napsütés ne érje, mert megperzselődik! Nekem szinte folyamatosan virágzik egész évben. Jó vízelvezető réteg kell a cserép aljára (apró kavicsok) és csakis alulról szabad locsolni!!! Közvetlen napfény ne érje, mert irtó hamar megperzselődnek a levelei!!! A talajt se érje közvetlenül víz! Könnyen megrothadnak a levelei és gyökerei.
2012. márc. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem szereti a közvetlen napfényt.. Nekem egy világos (nem napos) ablakpárkányon van, és egész évben virágzik. Úgy kb 2 naponta öntök neki egy kis vizet a cserép alatt lévő tálkájába. :)
2012. márc. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!