Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyümölcsfák szaporítása...

Witchaven kérdése:

Gyümölcsfák szaporítása magról hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
na a konkrét kérdésem az lenne hogy akarok egy gyümölcsöst 0.5ha-on az erre kiteendő oltott fák mennyisége nem tetszik a pénztárcámnak, ezért gondoltam faiskoláznék úgy hogy veszek egy két oltott fát amien fára szükségem lenne de a nagyobb mennyiséget magrol szeretném ültetni hogy a későbbiekben beolthassam olyanra az alanyokat amienekre akarom, de nem tudom mien magot használhatok erre a célra és mien valószínűséggel kelnek majd ki, teszem fel egy pl: megveszem az őszibarackot boltbol megeszem majd a magot erre előkészített földbe elhelyezem és 3 év mulva olthatóra hajt? és ha utána beoltom az előre megvett oltványrol olyan fám lesz e mint amit megveszek oltottat faiskolábol ezer akárhányszáz ft-ért? ami érdekelne azok a csonthéjasok és mennyi idő mulva fordulnak termőre, az oltványok ugye 2-3 év de a magtol számított idő és pénzmegtakarítás érdekel elsősorban az alannyal kapcsolatos tudás megosztása nem a nemes rész érdekel köszi a válaszokat előre is...

2012. ápr. 3. 09:11
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

Hát ,haver,ha van türelmed vágj bele de lejár a földi életed mire végzel.

Sokkal ész szerűbb lenne normális csemetéket venni,mivel vannak személyek akik foglalkoznak a szaporítással,és féláron ,mint a faiskolába ,hozzá lehet jutni a fákhoz.Csak utána kell járni :faiskola lap.hu,és egyéb oldalak.

Amúgy öszibarackot én is nevelek,de magról és nagyon szépen teremnek,és kisérletezek,dugványozásslis ,fólia sátorban eldugom a vesszőket,szilva, körte,alma ,őszibarack,stb,gyökereztető hormonba mártva a végeiket,sokféle képpen lehet szaporítani ,de ez inkább csak kísérlet.

Na a lényeg,3-5száz forintért már tudsz rendelni,Nyiregyházán ,vagy Debrecenben van ojan termelő,nézz utána.

2012. ápr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
na az már nem is olyan rosz csak tudod úgy vagyok vele rászánnék vagy 300ezret egy 3000nm-es portára de abba rengeteg fa elfér és még csak egy ezressel is számolva százezrek akkor utána nézek jobban az áraknak még 400ft-al is jobban hangzik a dolog annyit meg már megér hogy ne 6év mulva legyen termésem
2012. ápr. 6. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!