Kezdőoldal » Otthon » Kert » Igaz, hogy külföldről nem...

Igaz, hogy külföldről nem szabad áthozni növényeket?

Figyelt kérdés
Kaktuszokat hoztam volna Németorzágból, de úgy hallom, hogy növényeket egyáltalán nem szabad hozni külföldről, mivel fennállhat az a veszély, hogy génmanipulált...stb... Ez igaz?
2012. ápr. 4. 16:16
 1/3 hell-ikon ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy EU-n belül nincs ilyen megkötés, de lehet, hogy tévedek... de ha így is van (mármint tévedek), ez így akkor sem igaz.

Bizonyos növény-egészségügyi papíroknak kell meg lenniük. Hogy pontosan mi is ez arról postán tudnának - ha igaz- téged tájékoztatni.


Ha Amerikából rendelnél pl. akkor tuti, hogy kellenének ezek a papírok a küldemény mellé. Onnan ezért is nem postáznak kész növényeket csak magokat. (nem értem miért, de szaporítóanyagra valamiért ez nem vonatkozik, pedig az hordozhat olyan betegségeket, amik jelenleg nálunk még nincsenek).

2012. ápr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2012. ápr. 5. 02:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Kaktuszokat nem szokás génmanipulálni... Eredeti élőhelyükön viszont legtöbbjük már CITES-es, mert borzasztóan megritkultak állományaik. De hogy innen a szomszédból sem lehet - bizonyára termesztett állományból származó - növényeket behozni, ez nekem új...
2012. máj. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!