Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitlehetne tenni? Hogy lehetne...

Mitlehetne tenni? Hogy lehetne biztonságosan kivágni? Van a kertünkben egy kb 20 méter magas fenyő ami nagyon sok hulladékkal jár és viharban is elég veszélyes hivtam fakivágással foglalkozó céget azt mondták 30 ezer

Figyelt kérdés
nos enyit nemtudok megfizetni van valami ötletetek hogy hogylehetne kivágni? (körülötünk családi házak vannak)

2012. ápr. 7. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Épp egy hete vágtam ki a miénket, 15 méter az is megvolt, ráadásul picit pont a rossz irányba dőlt.

Kb. fele magasságban megkötöttük egy hosszú kötéllel, és egy haverom húzta a megfelelő irányba, miközben én beékeltem, vágtam.

Szóval ha van hely, ahová dőlhet, akkor nem olyan vészes, de azért ne ez legyen az első, amit kidöntesz.

2012. ápr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
na ez az hogy sajnos nincs hely 2 méterre van a háztol és körülőtte is 10 méterre házak vannak
2012. ápr. 7. 14:30
 3/11 A kérdező kommentje:
egy kis 2méterszer 3 méteres helyvan össz vissza 1-ik oldalrol ház másik 2 oldalrol kerités 3-4. oldalrol pedig garázs
2012. ápr. 7. 14:32
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Hát, akkor marad az, hogy szépen mászni felfelé, közben legallyazni úgy, hogy kis csonkok maradjanak a mászáshoz aztán ha felértél, 1-2 méterenként darabolni a törzset. Ezt már motorossal veszélyes lenne, de egy jó kis kézifűrész is viszi a fenyőt.

A szomszédom egy 80 éves bácsi, ő így csinálta.

2012. ápr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 dirtboy ***** válasza:
49%

nekem ez a maszek meló mármint hogy favágó vagyok maszekban.

legutóbb 30ért egy 20-23méteres fenyőt meg két kisebb úgy 14 méteres fenyőt vágtam.

hely ott sem volt a ház 2méterre volt a kerítés meg még kevesebb.

összevissza 13óra munka volt vele.

kár nem keletkezett.

jobban jársz ha a közeledben keresel olyat mint én is és nem céggel vágatod ki mert az úgy drága lesz nagyon.

a lényeg hogy tényleg hozzá értő csinálja.

én egy 20méterest úgy 13ért vállalnék csak hogy legyen mihez hasonlítanod az árajánlatot amit majd kapsz.

2012. ápr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

az sem mindegy, h hol van az a fa.


nyilván Budapesten drágább, míg mondjuk kelet Magyarországon egy kis faluban ingyen is kivágják a fáért cserébe.

Jól írták a módot, gallyazva felfelé mászva, majd a törzset kisebb darabokban lefelé mászva kell kivágni.

Láncfűrész nélkül nem érdemes belevágni, az sem baj, ha az nem 18Kg... ;-)


Érdemes volna még kikötnöd magad, ha nem akarsz leesni...

2012. ápr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kb két éve tettem fel én is fenyő kivágásával kapcsolatos kérdést. A miénk csak kb 10m-es volt, de annál sűrűbb ezüstfenyő, ráadásul nagyon szűk helyen. Három oldalról pár méterre házak, a negyedik oldalon az utca villanyvezetékkel. Ráadásul kicsit efelé is dőlt.

Itt azt írták, hogy a kivágása 100000, azaz százezer forint körül lesz és ne is reménykedjek benne, hogy bárki kevesebbért elvállalja, mert ehhez kosaras kocsi kell, meg alpitechnika, meg már nem is tudom mit soroltak még fel.

Nos, ezzel szemben a legelső helyi újságban talált hirdetést felhívtam, aki fakivágással foglalkozik. Kijött az ember, megnézte, azt mondta 10000Ft, másnap jön és a faanyag nem kell neki.

Így is volt. Egyedül csinálta, kb 2-3 órát dolgozott vele. Alulról elkezdte gallyazni kézifűrésszel, aztán mikor csak a csupasz törzse maradt, benzines motoros fűrésszel elkezdte 1-1,5 m-es darabokban fentről lefelé haladva darabolni a törzset.

A végére maradt egy kupac gally meg pár rönk.

2012. ápr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 dirtboy ***** válasza:

még annyit hozzá fűznék a technikákhoz hogy ha lent közel van a törékeny dolgokhoz mint pl a kerítés akkor nem elég le gallyazni és fentről méteres darabokba vágni mert zuhanás közben a fa törzsén meghagyott ág maradványokon meg pattanhat vagy akár a földet érés után is okozhat kárt.

én úgy szoktam vágni ha van a közelben olyan a miben kárt tehet hogy kötéllel engedem le a tetejét is és a darabolt törzset is.

ehhez persze kell egy plusz ember de az egyébként sem árt ha van a földön még valaki.

így tuti nem csinál kárt semmiben mert oda tudjátok leengedni lassan a darabokat a fa tövébe.

tovább tart így de kár az tuti nem keletkezik.

2012. ápr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
értem köszönöm dirtboy te hova valósi vagy?
2012. ápr. 7. 21:26
 10/11 dirtboy ***** válasza:
miskolc közeli vagyok
2012. ápr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!