Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ti hogyan alakítanátok ki ezt...

Ti hogyan alakítanátok ki ezt a kertet?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki a dolog, hogy van egy nagy ágyás, amiben tavasszal elkezd kijönni a hóvirág (nem bolti, hanem erdőből származik), utána a tulipán és a nárcisz. Vagyis van egy megkezdett folyamatos virágzási sor. Viszont a nárcisz és a tulipán után nem jön semmi. Pontosabban egy részen keveredve van eperrel, krókusszal meg valami ibolyaszerűséggel. (talán árvácska) És van még egy-két tő fehér csillagvirág.

2012. ápr. 7. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mekkora terület ez? Ha elég nagy, én inkább olyan növényekkel foglalkoznék, amit te és a családod is meg ehet (paprika,paradicsom). Szép és jó, hogy virágokat vetsz bele, de ezt inkább viszonylag kicsi helyeken szokták megcsinálni nehogy a gaz lepje be.
2012. ápr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

Először is, ERDŐBŐL NE SZEDJÉL HÓVIRÁGOT, FŐLEG HAGYMÁJÁVAL EGYÜTT NE! TILOS! Meg is büntethetnek érte. Továbbá kevés van belőle, védett növény, ezért meg főleg ne szedjed ki, mert még kevesebb lesz belőle. Vegyél boltból/kertészetből, és ha meg drágállod, akkor tanuld meg magad szaporítani!

És más növényt se hozz el erdőből, mert nem a tiéd!


Egyébként pedig mi a kérdésed? Hogy hogy rendezd el őket? Hát ahogy akarod. vagy hogy mit ültess még?

Elmész a növényboltba, és ami megtetszik. Az erdőt meg kerüld el messziről! Vannak még a hóvirágnál is ritkább védett növények.


Boltból meg vehetsz még liliomot, díszhagymát, kardvirágot, dáliát, kálát, pünkösdi rózsát, és kismillió növényt, az eladók biztos felvilágosítanak!

2012. ápr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
és MONDTA VALAKI, hogy NÖVÉNYT HOZTAM AZ ERDŐBŐL??
2012. ápr. 8. 16:17
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, te írtad:

"a hóvirág (nem bolti, hanem erdőből származik)"


Nem boltban vetted, hanem erdőből loptad, vagy valaki más, de mindenesetre tudod ki, hisz tudod, hogy erdőből származik. Elég egyértelmű.

2012. ápr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Néhány cikk, olvasgasd!

[link]

[link]

[link]


Itt pedig a kérdésedre is választ találhatsz, rengetek jó cikk van:

[link]

2012. ápr. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
szerintem te hülye vagy. Ez a hóvirág 30 éve van itt, akkor apám aki, hegymászó és természetjáró volt anyámnak adta ajándékba egy közös túra alkalmával (akkor még csak jegyben jártak), mégpedig úgy, hogy egy kifordult tő hóvirágot beleültetett egy taplóból kivájt rögtönzött "cserépbe" és hazahozták. (a tapló is megvan még) A hóvirág 2005 óta védett vagyis 7 éve. A kertben több mint 100 tő van belőle. Kettőnk közül a lopás nálatok történt. Anyád lopta a spermát a Lipótmezőről. Gyűlölöm a hozzád hasonló ostoba és agresszív embereket. Apám is és anyám is nálad ezerszer jobban tudta és tudja ma is, hogy mit lehet a környezettel és mit nem, szóval nehogy azt hidd már, hogy te vagy itt valami nagyon progresszívnak a prófétája.
2012. ápr. 8. 17:15
 7/12 A kérdező kommentje:

"Nem boltban vetted, hanem erdőből loptad, vagy valaki más, de mindenesetre tudod ki, hisz tudod, hogy erdőből származik. Elég egyértelmű."

És szerinted az, hogy tudok valamiről, ami 30 éve a születésem előtt történt miért is az én felelősségem?

Húzzál innen a büdös francba, jó??

2012. ápr. 8. 17:20
 8/12 A kérdező kommentje:
oké, tehát a többieknek. Az lenne a kérésem, hogy van ez az ágyás, és kora tavasztól a nárciszig eljutunk hagymások tekintetében, de utána semmi. Mivel lehetne folytatni a virágzási sort, hogy a nárcisz után is legyen valami. És ilyenkor továbbra is hagymásokat kell ültetni, vagy nem fontos?
2012. ápr. 8. 17:22
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Hasonló a problémám, bár annyira nem tekintem problémának. Szeretnék én is állandóan virágzó kertet.

2-es válaszolónak én is köszönöm a javaslatát, imádom a kardvirágot és a liliomot, ezek még nem jutottak eszembe! Csak a büdöske, de az büdöske. :-)


Kérdező! A durva stílusodból látszik, hogy te magad vagy agresszív! Ezek után ne várj segítőkész válaszolókat!

A kérdésed kifejtését olvasva én is felkaptam a fejem, hogy vajon miért hangsúlyozod, hogy erdőből származik a hóvirágod. Mintha hencegnél valami törvényellenes dologgal, vagy másokat buzdítanál erre. Az pedig nem derül ki ott, hogy 30 éve hogyan szereztétek.

Sokan valóban nem tudják, hogy tilos hóvirágot szedni, ezért jó is, hogy valaki felhívta rá a figyelmed vagy az esetleges tájékozatlan olvasók figyelmét! Emellett pedig válaszolt is a kérdésedre, illetve egyben az én kérdésemre is! Virágcentert még nem ismertem.

2012. ápr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
azért hangsúlyoztam ki, hogy ne érkezzen olyan válasz, hogy szedjem ki a hóvirágot. Mivel nem fogom kiszedni, és nem is lehet, mivel nem bolti, hanem erdei, tehát védett. A kérdésre válasz nem jött. Az egyes válaszoló azt vitatta, hogy minek nekem virág (miközben ez így adott, a hóvirág meg védett) a kettes válaszoló meg folyamatosan a hóvirágról polemizál. A kérdésem az volt (hogy sikerüljön végre felfogni), hogy mit ültessek a nárcisz után, hogy virágozzon a kert, de ne tegye tönkre a már meglévő virágokat.
2012. ápr. 8. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!