Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerinted szép az ha a borosty...

Szerinted szép az ha a borostyán benövi a kertet?

Figyelt kérdés
Itthon azon mennek a viták, hogy szép-e az ha a borostyán mindent befed a kertben, vagy az nem szép, mert temető növény stb... A Ti kertetekben van-e borostyán? Próbáltátok már felszedni a gyökerét, elég nehéz. Megtartanátok vagy inkább kiirtanátok? Ha néhány helyen benne marad a földben a gyökere, akkor újra kihajt?

2012. márc. 16. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szép. Gyerekkoromban sokat voltam a nagymamáméknál,és az utcájukban volt egy nagy ház ami előtt rettegtem elmenni. Az egész be volt nőve borostyánnal,meg a kert is. Olyan elhagyatott kísértetháznak tűnt ettől. Ezt még a mai napig így gondolom.
2012. márc. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Nem! Ha egyszer benő mindent KIÍRTHATATLAN! Újra kihajt a földben lévő gyökere, hasonló kategória mint a tarack. És arról nem is beszélve, hogy minden mást növényt elnyom.

Nálam gyomnövény kategória!

Írtani!

2012. márc. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vettünk egy kertet, elég elhanyagolt volt. Két évig csak a borostyánt és a tarackot irtottam. Most már csak a kerítésbe betelepített villanyoszlop tövében van borostyán, bezzeg arra meg nem akar felfutni!
2012. márc. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 titak ***** válasza:
41%

Az egyik legútálatossab növény.

Ha engeded, fut mindenhová, ha meg visszavágod mégjobban hajt. Pusztuljon.

2012. márc. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A napokban több száz borostyángyökért húztam ki tövestől a földből, jól el is fáradtam. Ástam is. Állítólag van valami szer amitől kipusztul a borostyán, de féltem a tujáim épségét. Mit mondotok?
2012. márc. 16. 20:56
 6/7 anonim válasza:
100%

Nálunk is benőtte a díszkert részt a borostyán. Mi is felszedtük gyökerestül. Azóta a helyén gyepféleség (nem vetett, csak amolyan magától kinőtt) van. A fűnyíró csodákat tesz a kinőni akaró borostyánnal.


Azért egy keveset meghagytunk a veranda jobb oldalát futtattuk be vele, hogy a délutáni erős napfényt megszűrje. Ott nagyon szép és hasznos, de az egész kertbe már sok lett volna.


Szóval én az is-is mellett vagyok. Szép a borostyán, ha nincs elvadulva, és csak ott és úgy nő nő, ahol és ahogy azt én szeretném.

2012. márc. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi a terasz korlátaira futtattuk fel, megszűrte a szomszédok leskelődését. Fal vastagságúra szőtte be a korlátot, szép volt, viszont bogarak, békák, csupasz csigák. . . tanyája lett annak ellenére, hogy rendszeresen nyírtuk, permeteztük. Tavaly meguntuk, "kiirtottuk": a fa korlát szétkorhadt alatta, baltával kellett kicsapkodni a több méter hosszú gyökereket, azóta is folyton kihajt. A talajt is "meddővé" tette-azóta a helyén satnyák a növények.
2012. márc. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!