Kezdőoldal » Otthon » Kert » A banánfám vagy 2 hete elkezde...

A banánfám vagy 2 hete elkezdett haldokolni sárgák lettek a levelei, de alul hoz 2 pici hajtás és most azért reagált így vagy most mit csináljak?

Figyelt kérdés
A hajtások 2 különálló kis fasarjadéknak néznek ki,de ilyenkor mit kell tennem vele,mert a sárga levelek között is jön a z új egészséges levél!Kitettem az erkélyre hátha ott jobb neki,de tanácstalan vagyok segítenétek!?
2009. jún. 19. 11:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha semmi sem változott a körülményeket illetően, és eddig nem volt ilyen gondod, akkor arra gondolok, hogy a fád elkezdett haldokolni. A két új hajtást azért hozza, hogy meg tudjon újulni. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom. Hagyd hagy éljen, amig nagyon csunya nem lesz, utána vágd le róla az elöregedett részt. A kicsik is gyorsan meg fognak nőni, hamarosan ugyanolyan szép fád lesz, mint a régi volt.
2009. jún. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A banánfa gyakran csinál ilyet, nekem is igy volt a nagy meghalt és uj hajtást hozott
2009. jún. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Már lassan 6 éve (kisebb nagyobb megszakításokkal) élek együtt banánfákkal, de csak a mostani szaporodás után jöttem rá: az új hajtás leválasztását ha sokáig halogatom, az tesz be az 'öregnek'. Kb. 1 hónapos lehetett a kicsi, múlt héten vágtam le róla, azt elajándékoztam, de az enyém azóta már meg se nyikkan :( Tegnap reggel még volt egy "jókedv" cseppje az egyik levelén, de a friss hajtás mozdulatlan napok óta.
2009. szept. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

sajnos ugyan így vagyok jelenleg én is:(

enyémen több is volt, a nagy fám meg teljesen meghalt és most van kér picike hajtása de 2 hete csak ennyi:(

szerintem ezt elszúrtam:(

2009. szept. 11. 06:04
 5/12 anonim válasza:

Az előző vagyok.

az előbb jártam egy dísznövény kereskedésben a Füvészkert mellett. Vannak banánfáik nem is oly drágán, de ott is akad olyan, amelyik mellett ott van a kis hajtás. Ezen felbuzdulva megkérdeztem az egyik csajszit, h. ez akkor most hogy is van? Azt mondta valszeg nem szakszerűen választottam le a kicsit és emiatt sérült a gyökérzete. Annak ellenére, hogy egészen más tapasztalataim vannak ő bizonyossággal állította, hogy simán helyre jöhet még, csak tegyem olyan helyre, ahol mozog a levegő és nem éri sok direkt napfény.

Éjjel esett az eső, akkor kiraktam az erkélyre kicsit zuhanyozni és reggel bevittem a szobába. Száraz estékre már nem szívesen hagyom kint, de holnap reggel kirakom a kert világosabb árnyékos részébe és ha nem felejtem el, akkor beszámolok róla, h. milyen hatással van rá. (2 hete meg se nyikkan)

2009. szept. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

na ezt kipróbálom én is:)

köszi

majd írj ha látsz rajta változást:)

2009. szept. 15. 15:40
 7/12 anonim válasza:

hali,

na, egy kint töltött nap után nem látok érdemi változást. ma éjjel nem lesz túl hűvös ezért kint hagyom, s ahogy néztem holnap jön némi eső, ami nem hiszem, hogy a kárára válna, úgyh. holnap este újra állapotfelmérés.

Annyit vettem észre rajta, h. mintha kicsit megereszkedtek volna a legfelső levelei, de ezt setétben elemlámpával lehet h. félre néztem.

na majd holnap...

2009. szept. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

én sem látok még semmit:(

szerintem én is kiteszem mert nálunk is esőt mond:)

majd jelentkezz ha van valami:)

2009. szept. 17. 06:10
 9/12 anonim válasza:
egyelőre semmi bíztató :( bár legalább nem is rosszabbodik: talán mintha lelassult volna az alsó levelek elszáradása. De lehet h. csak a remény beszél belőlem. Úgy döntöttem kint hagyom ma éjjelre is, itt a hegytetőn most vágni lehet a párafelhőt, ezt anno nagyon szerette : )
2009. szept. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

tegnap még csak annyit mertem volna mondnai, hogy Bin, de ma estére már határozott BINGÓ!!! lett belőle : ) persze ehhez az nagyban hozzájárult, h. nekem épp egy olyan állapotban "dermedt" meg, amikor már kinőtt az új levél középen, de még nem nyílt szét, csak ott ágaskodott, csúcsosodott az égnek meredve. Így könnyű volt figyelni, hogy van-e változás. Örömmel jelentem, hogy határozott IGEN : ) bár a két legalsó levél ugyan csúnyán elszáradt félig, az már napokkal ezelőtt feltűnt, h. azok nem sárgulnak tovább. szóval voltak bíztató előjelek.

Hogy ebben mennyi szerepe volt annak, hogy végül kitettem a kertbe (társasházban lakok), azt nem tudom. Kb. hétfő óta itt volt megint a lakásban, mert elég hideg volt reggelente, s csak ma reggel vittem ki új nappalra. És láss csodát...

jó tanács: azt már korábban is észrevettem, hogy ténylegesen látszik a kedélyállapotán ha törődök vele. szoktam dícsérgetni, becézni és láthatóan jól esik neki. ez most sem volt másképp. napi néhány perc hízelgésnek ők sem tudnak ellenállni : )

Nektek sok sikert és kitartást kívánok hozzá, aztán majd írj, remélem a Tiéd is helyre jön!

2009. szept. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!