Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik fűnyíró márkát ajánlaná...

Melyik fűnyíró márkát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Benzinest szeretnék, meg legyen rajta fűgyűjtő. Nem olyan nagy az udvar, kb. 200m2.
2012. ápr. 22. 08:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ne adj ki érte nagy pénzt mert ezek álltalában olyanok márkától függetlenül hogy 8-10 év után el lehet hajítani őket.Teljes generál többe kerül mint egy új fűnyíró.Tapasztalatból tudom.Tavaj 20 ezret költöttem egy briggs motoros fűnyíróra és azóta is használhatatlan.Majd egy szervízben 40 ezerért teljes motorgenerált ajánlottak.Másnap átmentem a Tescóba és 33 ezerért vettem egy újat.Mtd márkájú igaz nem fűgyüjtős de nem is olyat akartam.Az előzőn volt de nem használtam.Tehát én nyugodtan ajánlom az MTD-t.Beleöntöttem az olajat a benzint szivató és 1. rántásra indult.Ja és még knekem úgy tűnik keveset is fogyaszt.
2012. ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi. Eleve nem akarok drágát, max. 40.000Ft-ig veszek.

Az Mtd-t néztem én is, csak nem ismerem ezért kérek tanácsot. Azt meg tudnád mondani, hogy az Mtd melyik országban készül?

2012. ápr. 22. 12:52
 3/13 anonim ***** válasza:

Az MTD Products története több mint 75 évvel ezelőttre nyúlik vissza. 1932-ben három ötletgazda, német mérnök, Theo Moll, Erwin Gerhard és Emil Jochum alapítottak egy szerszámkészítő gyárat Cleveland-ben (Ohio) azzal a céllal, hogy hozzájáruljanak a világgazdasági válságot átvészelő amerikai gazdaság, illetve az akkori gépgyártás újabb reneszánszához, a modernizációhoz. A vállalatnak a „Modern Tool and Die Company” nevet adták. (magyar jelentése: Modern Szerszám- és Gépgyár).


Néhány év alatt a cég, mint kiemelkedő minőségű sajtoló- és présszerszámok gyártója szerzett magának hírnevet. A vállalkozás a kitartó, következetes munkának köszönhetően folyamatosan fejlődött. A II. világháború idején az egyre növekvő autó iparnak gyártott különböző termékeket, a Goodyear beszállítója lett, akinek különféle szerszámokat és öntvényeket készítettek. Rövid idő alatt az autóipar egyik legnagyobb gyártójává lépett elő.


A további terjeszkedés első lépcsőjeként az MTD a játékipar számára készített prés- és öntőformákat, emellett különféle játékszerek és játszótéri berendezések gyártására is specializálódott. Az ötvenes évek elején a vállalat azon olyan késztermékek gyártása mellett, mint a tricikli és a kerékpár, a talicskagyártásba is belefogott. A vezetés számára bátorítást jelentettek a pozitív vevői visszajelzések, így az MTD megkezdte kertápolással kapcsolatos termékkörének fejlesztését és gyártását. A sikertörténet 1958-ban vette kezdetét az első kézzel tolható motoros fűnyíró legyártásával, mellyel a vállalat további orientációja véglegesen eldőlt.


Az első Ohio államban található clevelandi és willardi üzemek mellett a vállalat újabb telephelyekkel gazdagodott. Üzemei létesültek Mississippi, Tennessee és Ohio államban illetve Kanadában is. A hetvenes években új műszaki központ létesült Valley cityben. Az amerikai növekedéssel párhuzamosan a világpiac meghódítására indult sajátos termékskálájával, mely bármely fogyasztó igényeit kielégíti. 1968-tól a hómarógyártás is a vállalat profilját képezi.


A ’70-es években az amerikai vállalat megkezdte hódításait az európai piacon. Képesek voltak megvetni lábukat nemcsak Németországban, hanem Franciaországban és Nagy-Britanniában, Ausztriában egyaránt. A vállalat a későbbiekben tovább folytatta terjeszkedését, egyre több gépgyártással foglalkozó cégben szerzett részesedést, akvirálta többek között a Yard-Man, Cub Cadet és White Outdoor márkákat, melyeket ma is nap, mint nap láthatunk Amerika kertjeiben.


Az eltelt 77 év alatt a vállalkozás következetesen és eredményesen fejlődött, mára a világ egyik legnagyobb kerti gép gyártójává nőtte ki magát. Mexikóban, Németországban és Magyarországon létesült üzemei mellett olyan távoli országokban is kereskedelmi bázist működtet, mint Ausztrália. Több mint 10.000 alkalmazottjával a világon, a legmagasabb színvonalon törekszik kielégíteni a fogyasztók folyamatosan változó igényeit, illetve bővíti vevőkörét. Mindezt olyan nemzetközileg elismert márkák pozícionálásával éri el, mint az MTD, Gutbrod, Yard-Man, CubCadet, és WOLF-Garten, amely márkanevek rendkívül széles termékportfoliót foglalnak magukban, megfelelő alternatívát kínálva bármely felhasználói célcsoportnak. Minden márka egyediséget képvisel.


Az MTD átveszi a WOLF-Garten irányítását


A piros és sárga színek kombinációját közel 80 éve a kimagasló kerttechnikával azonosítják. A cégalapító August Wolf elsőként könnyítette meg a földművelők munkáját azzal, hogy megalkotta az első kerti szerszámot, amely később kapává majd talajlazítóvá fejlődött. Ezzel a lépéssel példaértékű sikertörténet vette kezdetét, amely a WOLF-Garten vállalatot az egyik legnagyobb hobbi kertgép választékkal rendelkező szervezetté tette.


2009 szeptemberében a WOLF-Garten cég teljes mértékben az MTD szervezetébe integrálódott. Ennek köszönhetően napjainkban az MTD termékportfoliója a WOLF-Garten termékeivel egészül ki. Így a vásárlók minden igényének megfelelő termékválaszték áll rendelkezésre.



MTD Hungária Kft.


Az európai piacon 1970-ben kerültek bevezetésre az MTD termékek. Az amerikai vezetés 1995-ben felvásárolta a német Gutbrod vállalatot, amelynek már akkor voltak magyarországi kötődései. A Magyarországon működő veszprémi székhelyű Mezőgép, később Robix kisgépgyártó vállalat 1990-ben a német Gutbroddal létrehozta Gutbrod-Robix Kft. nevű vállalkozást az akkori veszprémi cég nemesvámosi telephelyén, ahol a német vállalat dízelüzemű kistraktorjainak gyártását és értékesítését végezte. A Gutbrod központja Saarbrückenben volt, amely azonban a ’90-es évek közepére a csőd szélére került, így jó alkalom adódott a cég felvásárlására. Ezzel a lépéssel 1995-ben a nemesvámosi Gutbrod-Robix Kft. is az MTD tulajdonába került.

A név- és profilváltás 1996-ban kezdődött meg, amelynek során létrejött az MTD Hungária Kft.


A tulajdonosok látva a gyors ütemű fejlődést, további (nemesvámosi) beruházások mellett döntöttek. Így került sor 2000-ben illetve 2001-ben arra, hogy egy 1,5 milliárdos beruházás keretében, közel 14 000 m² alapterületű csarnokrendszerrel bővüljön a gyár. Ezek mellett egy új festőüzemmel is gazdagodott a cég. A kivitelezések a legkorszerűbb környezetvédelmi, műszaki és biztonságtechnikai előírásoknak megfelelően valósultak meg.


A megvalósítás eredményeképpen egy modern és innovatív fűnyírógyártás vette kezdetét a magyar kistelepülésen, növelve az európai értékesítést és elősegítve a márka kelet- európai centralizációját.


A termékpaletta évről-évre bővül. Nemesvámosi üzemünkben a legváltozatosabb tolós fűnyírók, kapálógépek, gyeplazítók, motoros kaszák és egyéb kézi mozgatású termékek mellett hómarókat és rider fűnyírókat állítunk elő. Gyártósoraink egyedi tervezésűek. Munkahelyeink a legszigorúbb előírásoknak megfelelően kerültek kialakításra. Ma közel 20 ezer négyzetméteren folyik a termelés, alkalmazotti létszámunk folyamatosan növekszik. A régió egyik kiemelkedő foglalkoztatójaként büszkén mondhatjuk, hogy meg tudunk felelni azon alapelvnek, melyet alapítóink hagytak ránk: azaz a legfőbb érték az ember.


Az MTD Hungária Kft.-nél gyártott gépek 90 százaléka exportra készül. A saját fejlesztésű termékek a legmodernebb technológiákkal készülnek, számtalan szabadalom birtokosaként mindig egyedi megoldásokat kínálunk a megbízhatóság és hosszú élettartam jegyében.


Az termékeinket nagyházakon és szakkereskedőinken keresztül értékesítjük az egész világon. Számos értékesítési partnerünk gondoskodik nap, mint nap arról, hogy Ön a lehető legkönnyebben jusson termékeinkhez.

2012. ápr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor lehet, hogy Mtd lesz a választás.
2012. ápr. 22. 13:21
 5/13 anonim ***** válasza:
Még egy tanács nem biztos hogy feltétlen a fűgyűjtős a jobb.Ha vágom egyben trágyázom is mert az ottmaradt fűből szervesrtágya lesz.
2012. ápr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igazad van, de az asszony csak gyűjtőset akar, mert kevesebb vele a munka.
2012. ápr. 22. 17:06
 7/13 anonim ***** válasza:
Végül is gondolom neked kell majd azt a plusz 7-8 kiló füvet is húzgálni a géppel együtt de hát te tudod.
2012. ápr. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy úgy lesz.
2012. ápr. 22. 17:29
 9/13 anonim ***** válasza:

Én 200nm-re biztos nem vennék benzinest, hanem inkább egy jó minőségü elektromost. Benzinesből 100000 alatt csak silány minőséget tudsz venni, egy normális 150nél kezdődik.

Bosch rotak,, ezt eléggé dícsérik a fűnyiros topicokban. Fűgyüjtő nélkül meg eszedbe ne jusson. Eleve csúnya lesz a füved az elszáradt növényektől, meg nem is szabad mindíg otthagyni. Inkább csinálj egy komposztálót, és a lenyírt füvedből készült komposztot szórd szét a füvön, illetve műtrágyázd.

2012. ápr. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én az mtd-t elfelejteném. Honda, ha benzines, de elég egy elektromos is.
2012. ápr. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!