Kezdőoldal » Otthon » Kert » MILYEN - egynyári - PALÁNTÁT...

MILYEN - egynyári - PALÁNTÁT JAVASOLTOK VENNI? Olyan helyen lakom, ahol nagyon tűz a nap, a Hortobágy szélén. Ládákba, virágedényekbe szeretnék kiültetni olyan virágpalántákat, amik jól tűrik a napot és a forróságot.

Figyelt kérdés
Rendszeresen tudom öntözni és a tápanyagot is pótolni. Még a muskátli, petúnia sem szereti ezt az éghajlatot. Vinkára gondoltam (tavaly volt 1-2 tő) de a rossz időjárás miatt a piacon 200 Ft egy db és nekem 60-70 db kellene.
2012. ápr. 28. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
ültess porcsinkát,2 hét alatt szépen kikel,és jól birja a napot,szárazságot,és nagyon szép,virágzik sokáig
2012. ápr. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A muskátli is bírja, ha locsolod eleget.minden este napnyugta után amikor már nemégeted ki és reggel is locsolni kell. És tápozni rengeteget,mert a sok víz kimossa a földjét. Nekem déli teraszon (reggeltől estig tűző nap) gyönyörűek a futómuskátlik, másfélméterre lőgnak le és tele vannak egész nyáron virággal
2012. ápr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 rezvirag1111 válasza:
Illatos ternye, legényrózsa (a törpe változat is), kínai szegfű, a már említett porcsinrózsa, körömvirág, büdöske, dísznapraforgó jól bírják a meleget. Anyagilag jobban jársz, ha virágmagokat veszel. Ezek elég igénytelen növények, és gyorsan megnőnek. Piacon én ezek közül az illatos ternye és a büdöske palántájával találkoztam csak, tavaly 80-100 Ft-ba kerültek.
2012. ápr. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!