Kezdőoldal » Otthon » Kert » A konnyezo palma tenyleg...

A konnyezo palma tenyleg "konnyezik"?

Figyelt kérdés
1 eve vettem egy fiatal peldanyt, meg nem cakkosak a levelei. Az utobbi honapokban nagyon beindult a novesben, folyamatosan hozza a leveleket. Eddig az ablakban volt, de 1-2 hete at kellett helyeznem, mert mar nem fert el a parkanyon. Felraktam az athidalo szekreny tetejere, es ahogy az agyon ultem a minap, egyszercsak egy csopp viz ramcsoppent. Rogton utananeztem, hogy mi lehetett, es azt vettem eszre, hogy egy level pont ugy all, hogy arrol akar csoppenhetett a viz. Ahogy a levelet megtapintottam, ereztem, hogy nedves. Azota most ez a 3., hogy a karomra csoppen egy "konnycseppe". Mas novenynel is elofordul? Vagy pont ezert hivjak ezt konnyezo palmanak?
2012. ápr. 30. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel ez a növény az esöerdökböl származik, ott fontos, hogy a sok vizet ki tudja hamar választani a növény, mielött elrohadna. Ezért a levelek hegyén a felesleges viz kicsöpög, a növény "könnyezik". De ezt más növények is csinálják, pl a dieffenbachia is.
2012. ápr. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekünk van vagy 3 könnyezõ pálmànk, szèp nagy pèldànyok. Esõ elõtt szokott "könnyezni" leg gyakrabban.
2012. ápr. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszi szepen, hasznos valaszok. Ami azt illeti esos ido volt mostanaban.

Szoval valoszinu, hogy tul sok vizet szivott magaba es kiadja. Milyen okos virag:D

2012. ápr. 30. 22:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!