Kezdőoldal » Otthon » Kert » Panelházban lakunk és kb. két...

Panelházban lakunk és kb. két napja azt vettem észre, hogy az erkélyen a korlátra fölrakott balkonládák aljába a locsoló lyukon keresztül darazsak másznak be. Létezik, hogy oda akarnak fészket építeni?

Figyelt kérdés
Ma láttam, amint egy levelet vitt be az egyik. Igen nagy a jövés menés, pár percenként ki-be járnak ott. Mit tudok tenni ellene? A lányaim szeretnek kijárni az erkélyre így viszont nem merem őket kiengedni, mert most elég sok darázs lett ott hirtelen. Hogy lehet őket elzavarni úgy, hogy a virágok is megmaradhassanak? (még nem is bújtak ki, tehát nem virágzanak)

2012. máj. 2. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen. A lyukat egyelöre zárd le egy dugóval, vagy hasonlóval, amikor öntözöl, akkor állitsd vizbe az egészet. Ha nem tudnak ki-be járni és állandóan nedves a föld, akkor el fognak költözni.
2012. máj. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogy én hogy útálom azokat a dögöket!

Mindenbe belefészkelnek 1~2 nap alatt.

Tavaly a kompresszorhoz tartozó,nyomásmérő órás autó-és kerékpárpumpáló pisztolyom végébe fészkelt be...darabokra szedve is alig bírtam kitisztítani.

2012. máj. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is panelben lakom. A nagyszobában a szekrénysoron lévő könyvek mögé (egy Merle kötet lapjaira) csináltak fészket sárból. Amikor készült, azt nem vettük észre, de az első kirepülést láttam, olyan vehemensen repült ki szegény darázs, hogy fölkenődött a szemközti falra. Utána kezdtünk el nyomozni és akkor találtuk meg a darázsfészket.

Legjobb, tényleg, ha lezárod a nyílást és pár napig nem engeded ki a gyerekeket.

2012. máj. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!