Kezdőoldal » Otthon » Kert » Panelházban lakok. Nekiállhato...

Panelházban lakok. Nekiállhatok lenyírni a füvet a ház előtti játszótér körül, vagy sérteni valaki érdekeit és lenne neki valami jogi következménye?

Figyelt kérdés
Vidékről származom, annyira vágyom már egy kis fűnyírásra, vagy más kerti munkára, de itt másra nem nagyon van lehetőség. A kérdés elméleti, fűnyíróm nincs.
2008. máj. 25. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi következmény nem lenne,még örülnének is neki a lakók és a közterület fenntartók,h nem nekik kellett.Én is panelban lakom és nálunk is nagy a fű mert csak havonta vágják,jöhetnél hozzánk is.:-)
2008. máj. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, tapasztalatból azt mondom, hogy mindenhol van legalább egy olyan ember, aki bele fog szólni.

Ha hiányzik a kertészkedés, miért nem próbálsz inkább egy-két ablakba akasztható virágládában nevelni növényeket? Tudom, ez elég kevés, de jobb, mint a semmi.

2008. máj. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jogilag semmi nem tiltja, sőt, még örülhetnek is neki a lakók, hogy lenyírod a füvet. De akkor már hozzánk is gyere, nálunk is nagy a fű a téren :) Nálunk volt arról is szó, hogy hoznak konténert, most a hétvégén, hogy a homokozóból egy kis társadalmi munkában kipakolják a homokot a szülők, hogy a gyerekeiknek tudják hozni a friss homokot. Érdekes, valahogy egyet sem láttam... Pedig van itt egy-két jó kondiban lévő anyuka, akik egész nap lent pletyiznek a játszón... Jellemző. Pedig direkt azoknak a szülőknek szólt a felhívás, akiknek a gyerekei játszanak a homokban. Mondjuk az enyém még csak fél éves így ő még nem játszik, én mégis mentem volna, ha a többiek mennek, de mindegyik azt mondta, hogy á, ez nem az ő dolguk.

De ne térjünk el a tárgytól, szerintem azért senki nem ugathat be neked, mert egy közhasznú munkát te a saját költségeden és fáradtságodon elvégzel.

2008. máj. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Sok esetben a jó szándék kevés,inkább oszd meg az ötletedet a lakótársakkal,igy minden bizonnyal elkerűlhetőek a problémák.
2008. jún. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 intrepid ***** válasza:
Vágd le nyugodtan! Ha valaki ugatni kezd, nézd meg hányas inget hord, aszerint válaszolj. Ha feljelent, vállald, hogy megtéríted az okozott kárt.
2012. máj. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!