Kezdőoldal » Otthon » Kert » A házi vízmű lelégteleníti...

A házi vízmű lelégteleníti magát? Kiszívja a levegőt?

Figyelt kérdés
Van egy fúrt kutam 32 méter mélyen. Az alsó lábszelep elengedi már a vizet mert 15 éve fúrták. Minden indítás előtt fel kell pumpálni mert e centrifugál szivattyúk nem képesek kiszívni a levegőt. A vízmű megcsinálja ezt?

2012. máj. 4. 20:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A házi vízmű a kútból szív, és a tartályba nyom. Tehát ugyanúgy nem.

Egyébként a házi vízmű 23 méter mélyen lesz? Vagy a kút artézi, és felnyomja a szintet -9 m.ig, vagy a felé?

2012. máj. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez egy fúrt kút 40es KPE csőből. Nem ártézni nem nyom szívni kell belőle.
2012. máj. 4. 21:07
 3/14 A kérdező kommentje:
a vízmű meg fent lesz a felszínen a cső alja van 32 méteren.
2012. máj. 4. 21:08
 4/14 anonim ***** válasza:

A cső lehet, hogy 32 m, de a csőben a vízszint garantáltan 9,81 m-nél feljebb van (ez nem vita tárgya).

Elég a szívószálat kihúzni, és kicserélni a lábszelepet, kb. 2000 Ft. Közben a szivattyú előtti összes csőkötést újra kell teflonozni, tömíteni (150 Ft) Ennyi.

2012. máj. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
a csőkötések ragasztva vannak a kútfúrók ragasztották mikor fúrták. kihúzni nem tudom h hogy lehet mikor 15 éve a földben van. de ha a vízszint 9 méter körüli akkor felszívja a vízmű ugye?
2012. máj. 4. 21:24
 6/14 anonim ***** válasza:

A sorrend a következő: szívószál, szivattyú, puffer tartály. Tehát a szivattyú szívási képességét a a tartály nem befolyásolja. A szivattyú "nem tudja", hogy utána egy tartály van, tehát ez garantáltan nem fogja megoldani.

A szivattyú szívó részének elméleti nyomása "0"bar, tehát egy 9,81 m magas vízoszlopot tud megemelni (Isaac Newton). 0 bar-nál kevesebb nincs.

A centrifugál szivattyú nyomó részének nyomása 3...10 bar (kerti szivattyú), ekkora nyomásra képes felpumpálni a tartályt.

El tudom képzelni, hogy az akkori kútfúrók vastag PVC csöveket, És PVC ragasztót használtak.

Ha így van, akkor mindenképpen érdemes kicserélni mindent KPE csövekre. A KPE cső métere 80-250 Ft között van, a szerelvények is 3-400 Ft- tól 2-3000 Ft. ig terjednek az egész munkát max. 2-3 óra alatt el lehet végezni, valószínűleg ez lesz a legolcsóbb munka a ház körül.

A centrifugál szivattyú szivattyú részét szét kell szedni, a szimmeringeket ki kell cserélni (1000 Ft), és az illesztésnél ki kell nyomni szilikonnal.

Ha marad pénzed, még csinálhatsz házi vízművet is.

2012. máj. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen 40es PVC csőből van összerakva a szívószál és PVC ragasztóval összeragasztva szálanként. Ezt a szívószálat ki tudom húzni? és tudok helyére dugni KPE csövet?
2012. máj. 4. 21:56
 8/14 anonim ***** válasza:

Ja, a kútban két csövet találsz egymásban. A külső maga a kút, azt Fekete László sem tudná kihúzni. A belső a szívószál, az kiemelhető, és max. 10 m hosszú. Azt kell kicserélni.

Lehet, hogy a szívószál is 32 m, működne, bár annak az égvilágon semmi értelme nem lenne.

2012. máj. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja, igen, tudsz :)
2012. máj. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ebben nincs ilyen belső cső. Ez úgy csinálták régen h közvetlenül a 40es csőből szívja a vizet. Kútfejet már cseréltünk rajta és ezért tudom h nincs benne másik cső. De akkor én ezt meg tudnám csinálni h beleengedek egy csövet lábszeleppel stb. És akkor tökélete s lenne a víztartásom!
2012. máj. 4. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!