Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ennek a fának a gyökere ki...

Ennek a fának a gyökere ki tudja lyukasztani a tófóliát? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Egy hete építettem egy kerti tavat. Nagyon masszív, 1mm vastagságú tófóliával béleltem ki. A tó széle és hossza 2+2 méter és másfél méter mély. Viszont egyetlen egy problémás elem aggaszt engem: Közvetlenül a tó mellett van egy orgonafa, ami még csak körülbelül egy méter magas, a gyökereivel még nem találkoztam a tó kiásása során. Viszont ha ez az orgonafa megnő, ki tudja lyukasztani a fóliát? Tud annyira erős gyökeret ereszteni? Ugye a víz nagy tömege azért nagyon tartja ott a tó szélét. Szóval mit tegyek? Hagyjam és nem lesz baj, vagy inkább ássam ki onnan és ültessem máshova? Előre is köszönöm a válaszokat.

2012. máj. 5. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
A jövőbe senki sem lát, "csodák" pedig néha vannak, de talán nem azokra kellene tervezni. A helyedben gyorsan elpakolnám az orgonát, abból baj nem lehet.
2012. máj. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dirtboy ***** válasza:

nekem egy nagy alma fa van a tó mellet úgy 80cm re de nem okoz gondot,a tó fóliám 1,5mm-es 3rétegű PVC.

majd valamikor ha bővítem tervezem a geotextilt az ilyen részekhez,neked is ajánlom.

minimum az orgona közelébe rakj geotextilt és akkor nem lesz gond.

egyébként annyi getoxtil kéne amennyi fólia.

geotextil 150től max 200ft/négyzetméter árban van.

2012. máj. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem a legegyszerűbb az lesz, ha kiásom onnan.
2012. máj. 6. 10:12
 4/7 dirtboy ***** válasza:
ha az a lehetőség is szóba jöhet akkor igen az a legegyszerűbb de ilyen kis tóba mint a tiéd én raknák geotextilt mert nem kerülne sokba és véd a vakond ellen is.
2012. máj. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kerria ***** válasza:

Az almafa gyökérzete lefelé megy, az orgona viszont a gyökereiről is hajt, felszínesen gyökeresedik, így sajnos van esélye, hogy pár év múlva (lévén a fólia is öregszik, tehát veszít az ellenálló képességéből)átlyukassza.


Ha most virágzik az orgonád, akkor azt várd meg, és utána ültesd át, ha nincs még virága, akkor nyugodtan tedd át most!

2012. máj. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Geotextilt már nem tudok a fólia alá tenni, mert már nem szeretném szétszedni a tavat. Az élővilág (állatok, növények) is már fixen ott vannak. Egyébként a bambusz gyökere is tehet kárt a fóliában?
2012. máj. 6. 12:39
 7/7 dirtboy ***** válasza:

elvileg /leírások/ alapján igen de hogy a gyakorlat mit mutat az már más.

ismerek pár tavat ami körbe van náddal /hasonló a bambuszhoz/ és a fóliában kárt nem okozott.

geotextil nélküli tavakról beszélek.

2012. máj. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!