Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szomszédom sokat permetez...

A szomszédom sokat permetez (egész nyáron) ez ártalmas lehet számunkra?

Figyelt kérdés
Hobbi kert van mellettünk, cseresznye-alma-körte fa, nagyon sokat permetezi őket a szomszéd, nekem kisgyerekem van, nem tudom hogy ez nem ártalmas így neki? (fogalmam sincs amúgy hogy most kinn lehetünk a kertben amikor ő is permetez, vagy csukjam be az ablakokat is?) Amellett hogy olyan hangos mint 10 fűnyíró együtt... kicsit idegesít, tudom kell permetezni de állandóan??? (ja és tavaly a sok almája itt rohadt meg a földön, le nem szedi őket..)
2012. máj. 11. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Amíg permetez, ne legyetek kint, és csukd be az ablakokat is, a szél átviszi és bizony ártalmas lehet, engem egyszer lepermetezett valaki amikor az utcán mentem és a szél rámfújta, a háziorvosom majdnem kórházba utalt, de előszőr atropint kaptam, szerencsére nem lett bajom.
2012. máj. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Először is kérdezd meg a szomszédot, milyen szereket használt. Mutassa meg az eredeti kiszerelést. Ezen megtalálod, hogy szabad felhasználású, bio-termelésben is használható stb. Ha a csomagolásra nincs ráírva, hogy szabad felhasználású, tedd neki szóvá és írd fel a permetezőszer nevét, mert lehet, hogy méregkönyves, aminek felhasználásáról nyilvántartást is kell vezetnie. Ha erre nem hajlandó, fordulj a polgármesteri hivatal szakreferenséhez. Egyébként mindig szélcsendben kell permetezni úgy, hogy a fáinak a telked felé eső oldalát a te kertednek háttal állva permetezi, hogy hozzád - még a pázsitra vagy virágágyásra - se kerüljön a permetből. Már nem vagyok fiatal, nő létemre magam is sokat permeteztem, teszem most is, de tetszik, hogy a sok permetezés ellenére az almája a fa alatt rohad! Így igazán kár a munkáért és a permetezőszerért, ami ráadásul nem is olcsó. A permetezése viszont azért hangos, mert valószínűleg motoros gépet használ. Minek? Én szorgosan pumpálom, mégis gyönyörű gyümölcsöm van. Ne hagyd szó nélkül. Ha a szomszédban kis gyerek van, akkor neki még körültekintőbbnek kell lenni, és emberi kötelessége, hogy előre szóljon, ha permetezni készül.
2012. máj. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már többen kérdezték szomszédok hogy nem zavar e minket hogy ez az "idióta" (így hívják a többiek) ennyit permetez, hát mondom most mit tudok csinálni... rosszba nem akarok lenni, de kétlem hogy bio szereket használna, így első ránézésre nem nézem ki belőle.. azt hiszem ráuszítom apósomat:)
2012. máj. 11. 16:17
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Hogy lehet hobbikert lakóövezetben? A hobbikert csak zártkertben lehetséges (hivatalosan).
2012. máj. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lakóövezetben is vannak kertes házak, a kertekben gyümölcsfák. Azokat is ápolni kell, csak nem mindegy, hogyan csinálják. A szomszédokra mindenképpen tekintettel kell lenni.
2012. máj. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a helyzet. Én minden bio módszerrel, növénytársítással stb. próbálok termeszteni, a barom szomszédunk pedig hetente permetez motoros permetezővel, mindenfajta színű löttyöket. (Be van neki keverve kannákban) Én már megkérdeztem a hivatalban, hogy lehet-e valamit tenni, de érdemi választ nem kaptam. A szomszédom elküldene a p...ba ha szólnék neki hogy ne permetezzen annyit, az biztos, vagy esetleg el merném kérni a löttyök összetételét. Nekem is kisgyerekem van, olyankor nem megyünk ki a kertbe, de roppant idegesítő, az biztos. Nem beszélve arról, hogy nem akarok mérget enni! Hát nem tudom mit tudnál tenni... mivel nekem sem sikerült elérnem semmit.
2012. máj. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Vannak területileg illetékes hivatalos vegyszer szakértők, a neten megyék szerint meg lehet őket keresni. Nekik lehet bejelenteni az ilyesmit és hivatalból segítenek. Én minden évben telefonálok, mert rémisztő ami van. Mellettem, a közvetlen szomszédom mezőgazdasági művelést csinál, ipari mennyiségű permetet helyez ki. Nem tudok ellene semmit tenni. Ő mindig megmondja előre, hogy mit helyez ki, de ettől még a szerek lehetnek mérgezőek, nincs tekintettel az egészségünkre, ő minél magasabb hozamot akar. Elvileg a mezőgazdasági terület és a lakóingatlan között 200 méter sávnak kellene lenni, nálunk nincs 1 méter se. Ezt sajnos Magyarországon nem szabályozzák le megfelelően. A permetszerek legtöbbje pedig mérgező. Mellesleg az ugynevezett polgári törvénykönyv szomszédjogi része kimondja, hogy a szomszéd köteles előre tájékoztatni arról, hogy milyen vegyszerezést végez. Szélben, esőben nem csinálhatja.
2016. máj. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!