Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért hullik ilyenkor a...

Miért hullik ilyenkor a sárgabarackfa levele?

Figyelt kérdés

Tömegével van a fa alatt zöld levél, ilyet még nem láttam. Barack van a fán elég sok, azt még nem vettem észre potyogni, viszont nem tűnik a legegészségesebbnek, zöld alapon bordó foltos.


Betegség lehet vagy ennyire száraz volt az elmúlt időszakban?

Aki ért hozzá mondjon valamit!

Köszi!



2012. máj. 13. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Kicsit kevéske, amit leírtál. A leveleken - vesszőn - vettél észre elváltozást (lyukacsosodás, színeváltozás)? A gyümölcsön megjelenő lila foltok sztigminás levélbetegségre utalnak. Ennek a kezelésére Dithane M-45-öt (20g/10L, é.v.i. 21 nap) használj, az egyenletesebb terülés érdekében tapadásfokozóval (pl. Nonit).


(A helyedben tennék még hozzá Topas 100 EC-t is (5ml/10L, é.v.i. 7 nap) és 8-10 napos fordulóval megismételném - már ha nem késő. A lehullott leveleket gyűjtsd össze, és semmisítsd meg, mert fertőzési forrás.)

2012. máj. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"sztigminás levélbetegség"? Ilyet se hallottam még, de persze nem vagyok kertész... Rákerestem gugliban képekre. Majd holnap a világosban megnézem közelről is a leveleket. Mert ilyen mértékű szemügyre vételezés nem jutott eszembe.


(Jajj ne :(, permetezni nem tudok, nincsenek hozzá eszközeim, meg igazából nem is szeretnék vegyszerezni, elég vészesen hangzik számomra.)

2012. máj. 13. 20:30
 3/4 A kérdező kommentje:

:-(

Úgy tűnik tényleg ilyen betegsége lehet a fának. Vesszőkön nem igazán látom, de ahogy már írtam a barackon vannak, és igen a lehullott leveleken is vannak bordós-lilás pöttyök.

Neten írják, hogy a beteg részeket lemetszeni, elégetni. Csakhogy nekünk valószínű az egész fa fertőzött, hisz az egész fa alatt már összefüggően fekszenek a levelek.


Kiheveri ezt a fa, vagy ez pusztuláshoz vezet?

Ha beszereznék permetezőt, akkor az "meggyógyítja"?

És ha nem, ha továbbra sem permetezem, akkor várható, hogy pár éven belül újra a régi lesz, vagy ez a valami örökre rajtamarad?

2012. máj. 15. 12:39
 4/4 anonim ***** válasza:

"már ha nem késő" Ezt azért írtam, mert, ha a lombjának jelentős részét eldobja, jövőre ha ki is hajt, szinte biztos annyira legyengül, hogy előbb-utóbb elpusztul, vagy valamelyik másodlagos fertőzés viszi el (gutaütés, monília, stb...).


Nem tudod kikerülni a vegyszerezést. Kénes kezelés lehetne az egyetlen ökológiai módszer, erről viszont azt olvastam, hogy a kajszira nézve fitotoxikus (a növényre is mérgező). Keress olyan szomszédot, ismerőst, akinek van eszköze, a vegyszer (Dithane) kiskerti adagban (20g) ~200 Ft, mindenképp olcsóbb mint egy új csemete.

2012. máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!