Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyökér nélküli orchideát el...

Gyökér nélküli orchideát el lehet ültetni?

Figyelt kérdés
5.-én volt a ballagásom és az egyik csokorban volt egy hosszú szál orchidea 11 virággal.... még mindíg tökéletesen jól érzi magát, miközben a többi virág már rég elhervadt ... arra gondoltam h elültetem, hátha megmarad, csak eddig nem találtam a neten semmi tanácsot erre az esetre... előre is köszönöm szépen a válaszokat :)

2012. máj. 15. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
"Gyökér nélküli orchideát el lehet ültetni?" Igen ha találsz megfelelő gazdanövényt amibe beleoltod.
2012. máj. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
gondolom lehetőleg orchidea kell legyen :) köszönöm szépen a választ :)
2012. máj. 15. 21:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát nem feltétlenül. Mivel az orchideák nagy részt élősködő növények, megfelelő fásszárú növény éppen ideális lehet.


Sajnosa botanikus mélyen elveszett bennem, egy Kis növényhatározóval együtt.


Na a Kis növényhatározó az lehet, most nagy segítség lenne ha kéznél volna.

2012. máj. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
be lehetne oltani vagy telepíteni akár egy fába is ? :D és akkor fog gyökeret is fejleszteni ?
2012. máj. 16. 07:06
 5/8 anonim ***** válasza:

a 71 % válaszolónak tényleg nincs sok batanikai ismerete.


"Mivel az orchideák nagy részt élősködő növények"


Ez egyáltalán nem igaz, az orchideák NEM élösködök. Igaz, hogy fákon élnek, de nem onnan szedik a tápanyagot, hanem csak egyszerüen rajta laknak, mert igy közelebb vannak a fényhez.


A kérdésre meg: sajnos a levágott virágszárat nem lehet legyökereztetni, viszont ha gondozod, akkor még sokáig szép lehet vágott virágként. (Kb 100 különféle orchideát tartok, és igy ismerem öket)


Viszont elég sok helyen lehet cserepes orchideát kapni és nem is túl nehéz megtartani, ha odafigyelsz az ápolására.

2012. máj. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és hogyan gondozzam hogy sokáig kibírja ? úgy sajnálom szegényt, mert olyan szép és még semmi baja nincs :S
2012. máj. 16. 14:37
 7/8 anonim ***** válasza:

víz és (lefelejtetem mit kell bele tenni)


de a lényeg a friss víz

2012. máj. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
okés, nagyon szépen köszönöm :)
2012. máj. 16. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!