Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsom szakértők, szerinte...

Paradicsom szakértők, szerintetek ez milyen ötlet?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap itt olvastam egy válaszadó sorait.Azt írta,hogyha a paradicsomot mélyebbre tesszük a földbe,ergo a szárából egy rész a föld alá kerül,akkor abból is nőnek gyökerek,így mélyebbre kerül a növény,magasodik vagy mi, és a több gyökér nagyobb terméshozamot eredményez,nagyobb vízfelvételt,tápanyagfelvételt.

HA EZ IGAZ,AKKOR:


Jövőre kipróbálnám azt,hogy nemcsak a melegágyba szórok magokat,hanem úgy egy kis cserépbe, vagy mondjuk egy vékony műanyag,kb 3 literes kisvödörbe(aljára lyukakat csinálok) de úgy,hogy nem töltöm tele földdel a vödröt és ha kezd szépen nőni,erősödni,vastagodni a palánta,kicsit földdel még feltöltöm

Ez így bevállna?Jó ötlet lenne,vagy felesleges?

Előre is köszi a válaszokat!

Szép napot mindenkinek!

M.


2012. máj. 16. 08:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges. Vegyél olyan paradicsommagot, ami alapból nagyra nő. Mi paradicsomfákat szoktunk nevelni, az pont azért jó, mert akkorára nő, mint én, és sok kiló paradicsom lejön egyetlen fáról is.
2012. máj. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én sem igazán látom értelmét. Ha utána kiülteted nem sok előnyét fogod látni, a gyökeresedés a mélyre palántázott növénynél is meg fog történni.


A paradicsom gyökeresedése annyira jó, hogy a letört nagyobb hónaljhajtásokat ki szokták ültetni (az is begyökeresedik). Egyébként nem a legjobb a földfelszín közeli gyökeresedés, mert szárazabb időben lényegesen több locsolást igényel. Lehet mélyebbre ültetni, ilyenkor a beiszapolás után az ültetőgödör tetejét morzsalékos száraz földel be kell húzni, és egészen a virágzásig meg kell vonni tőle a vizet. Nem kell megijedni, hogy az első napokban kókadozik. Ilyenkor a növény rá lesz kényszerítve, hogy a gyökérzete mélyre a nedvesség felé törjön, így a szárazságot jobban tűri, és kevesebb locsolással is jó termést ad.

2012. máj. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!