Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit kezdjek a mentámmal?

Mit kezdjek a mentámmal?

Figyelt kérdés
Kaptam egy cserép mentát, de őszintén szólva fogalmam sincs hogyan használjam fel. :) Szedni csak a leveleit, vagy szárastul együtt kell? Olvastam, hogy teának is nagyszerű, de ahhoz ki kell szárítani, vagy frissen forrázom le? Köszi a válaszokat!
2012. máj. 25. 07:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Joghurt levesbe nagyon finom.

Sarmához is nagyon jó. A török kajákhoz rengeteg mentát használok.

2012. máj. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak a levelét szoktam felhasználni, nagoyn finom limonádéba, gyümölcslevesekbe.
2012. máj. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én most azért vettem mentát és ültettem el a kertben, hogy az itt

[link]

leírt mentaszörpöt kipróbáljam. Szerintem jó lehet.

Az eredeti cserépből át kellene ültetni egy nagyobb cserépbe vagy ha lehetőség van, akkor ki a kertbe, úgy növekedésnek indul és folyamatosan szedegetheted a leveleit. Az enyémnek, amikor kivettem a cserépből, szinte nem is volt földje, nem hiszem, hogy az eredeti cserépben hosszú életű lett volna.

2012. máj. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Teának ha frissen van leforrázva akkor is jó de megszárítva elrakva télen is használható én citromfűvel keverve használom kiváló.
2012. máj. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
akár gyümölcssalátákba is teheted
2012. máj. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én szörpöt főzök belőle. Szárastól teszem bele. A kertben van sok mentám.
2012. máj. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 rezvirag1111 válasza:
A Mojitot se felejtsük el!
2012. máj. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!