Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szeretnék a lakásba szobanövén...

Szeretnék a lakásba szobanövényeket venni, de még sosem volt növényem. Milyen fajtával kezdjek?

Figyelt kérdés

Van hozzá egy könyvem is, a címe: "Kert a lakásban", nagyon szép növények vannak benne, de ez alapján még nem tudom eldönteni, hogy mit is jelent az, hogy az egyiket egyszerűbb gondozni, mást meg nehezebb. Mit takar ez? Amelyiket nehezebb, azzal mit kell csinálni? És általában hogy szokták ezt csinálni? Megveszem a növényemet cserépben, vagy olyan is van, amihez magot veszek és elültetem? Leginkább az ilyenek érdekelnének, mert szeretném az elejétől figyelgetni, hogy nő ki a mag a földből. És melyik növényhez milyen föld kell? Honnan tudom, hogy mikor kell átültetni?

Légyszi adjatok pár jó tanácsot, minden érdekel :)



2012. ápr. 1. 10:53
 1/5 Ant-X válasza:

Alapvetően valami egyszerűbben gondozható nyövényt javaslok.

Pl. Sansavera fajták, kaktuszok, stb.


Viszont szerintem ha teheted ne vásárolj, hanem kérj valamelyik szomszédtól. Mondd el hogy most kezded. Rögtön kapsz egy csomó tanácsot is a gondozásához.

Ugyanis amit megveszel az elég sok foglalkozást igényel általában ahhoz hogy túlélje egyáltalán (üvegház után kiteszik az 5-10 fokos áruházi külső polcra, s elfelejtik locsolni is...).

Sajnos a legtöbb (elterjedt) lakásban tartható növényt tőosztással vagy dugványozással lehet szaporítani, így nem fogod látni hogyan hajt ki a magból. De ettől még látványosan fejlődik, ha pl egy fokföldi ibolya levelét elülteted, s abból kihajt egy új kis növényke...

Illetve Jácintot szoktak hagymáról is hajtatni.

2012. ápr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amelyiket nehezebb gondozni, az pl. meghatározott nőmérsékletet, páratartalmat igényel, tehát tönkremehet, ha télen rányitod az ablakot. Vagy spéci földet, esetleg csak lágy vagy pont meszes vizet. Elsőre ilyenekkel ne kísérletezz, sok macera, kevés sikerélmény.


Vannak viszont olyanok, amiket elültetsz egy sima általános virágföldbe (ez van ráírva a zsákra is a boltban), hetente 1-2 alkalommal locsolod, esetleg tápozod, és szép. És nem megy tönkre, ha két hétig elfelejtetted meglocsolni.

Elsőre szerintem a következőkkel érdemes kísérletezni: pletyka, szobai futóka (szeretik a vizet és a napfényt, és látványosan gyorsan nőnek - az egyik pletykám két hónap alatt fél métert nőtt!), pozsgások, zamioculcas (vastag, bőrszerű levelük van, jól tűrik a szárazságot, viszont nem nőnek túl gyorsan), kaktuszok (értelemszerűen), vízipálma (jó széles edényt kell alárakni, ami mindig legyen tele vízzel, valamint vízzel rendszeresen le kell spriccelni, akkor több mint egy méter magasra megnő), broméliák (kevés föld, átlagos mennyiségű víz kell nekik, ha jól érzik magukat, akkor gyorsan nőnek).

A legtöbb szobanövényt évente ajánlott átültetni. Ha amikor kiemeled a cserépből, sok gyökeret látsz, akkor egy mérettel nagyobb cserépbe. Kivéve a pozsgások és broméliák, azokat elég 3-5 évente átültetni.

Ha azt akarod, hogy gyorsan nőjenek, akkor érdemes őket tápozni. Erre az egyik megoldás, ha veszel egy nagy flakon általános tápoldatot és a flakonon leírt adagolás szerint kevered a locsolóvízbe. Ennél drágább, de kényelmesebb, ha táprudakat veszel és a földbe szúrod őket (rá van írva, mekkora cserépbe mennyi kell). Vagy lehet kapni kis tubusos tápoldatot, amit fejjel lefelé a cserépbe támasztasz és folyamatosan adagolja a megfelelő mennyiségű tápot. Ez sok virágnál már elég drága, és szerintem nem is néz ki jól a sok műanyag tubus a cserepekben.


Lényegében ennyi a fontos, így már szép virágaid lehetnek.

2012. ápr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kerria ***** válasza:

Én a Zamioculcast ajánlom Neked... nem kell szakértőnek lenni, de nő, van hogy elfelejtem megöntözni, de nő, régi lakásban kevesebb fényt kapott, most többet, és ez is, meg az is jó volt neki. Drágának sem mondanám, mert 1000.- ért már szép példányokat kaphatsz.

Így néz ki:

[link]


A másik, amit ajánlok, az a diffenbachia. Mérgező a levele, így ha gyerek, vagy kisállat "garázdálkodik" a lakásban, akkor nem a legjobb választás. Ha elfelejtem megöntözni, a levele lekókad, jelzi, ha felkopaszodik, akkor csak elvágom a szárát, vízbe teszem, és 1-2 hét alatt gyökeret és levelet hoz. Ha kap fényt, szebb a levele, mert fehér foltok vannak rajta, ha nem kap annyi fényt, akkor besötétednek a levelek. Ez is viszonylag olcsó növény, 500-600.- Ez viszont ha van ismerősnek, akkor nyugodtan kérj egy hajtást, mert hamar meg fog nőni Neked is.

Így néz ki: [link]

2012. ápr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat :) Akkor hétfőn megyek földet, cserepet, tápoldatot venni, na meg persze szerzek növényeket, a nagymamám biztos ad valamit, neki elég sok van.
2012. ápr. 1. 13:28
 5/5 A kérdező kommentje:

Kaptam egy aloe verát, kb. három hete :) Most nagyon büszke vagyok magamra, mert még életben van :) Sőt, mostanában ki szoktam tenni az ablakba (ilyen kilépő szerű ablakaim vannak, inkább ajtó), mert a szobákba csak nagyon rövid ideig süt be a nap, azóta nagyon sokat nőtt, és még csak nem is öntöztem túl.

Viszont itt azt olvastam sok kérdésnél, hogy nem szabad heti egynél többet locsolni, viszont én úgy látom, hogy ennél kicsit gyakrabban kell. Ez lehet azért, mert nagyon pici cserépben van még? 4-5 nap után már nagyon száraz a földje, ilyenkor meg szoktam öntözni egy picit, de egyelőre úgy látom, hogy jól érzi magát. Rendben van ez így? Ha átteszem nagyobb cserépbe, akkor lehet, hogy tényleg elég lesz heti egyszer öntözni?

2012. ápr. 30. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!