Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet az oka, hogy évek...

Mi lehet az oka, hogy évek óta szinte nincs saláta a kertünkben?

Figyelt kérdés

Már előzőleg kérdeztem ehhez hasonlót a zöldséggel/fehérrépával kapcsolatban. Évek óta nincs, vagy nagyon minimális a saláta a kertünkben. Ősszel szántva lett a kert, de tavasszal nem lett rotálva, mert rossz volt a zöldségnek, ami most már hála Istennek szépen fejlődik :)

A salátánk viszont nagyon... rossz... Szüleim friss vetőmagot vettek a salátához. Anya véknyan húzta meg a sorokat, belocsolta, beletette a magokat, betakarta, hogy ne legyen túl sok föld rajta és megint belocsolta. De ez már évek óta így megy.

Még nagymamám idejében a mezsgyében volt a saláta, de akkor töménytelen mennyiségben. Jelzem még egyszer, hogy locsolva van mindennap, nem volt rotálva a föld azon része, ahová ültettük.

Mit csinálunk rosszul??? Vagy valami kieheti a magokat???

Köszönöm szépen a segítő válaszokat!!!


2012. máj. 27. 08:07
 1/4 anonim válasza:
Nem vagyok egy nagy kertész, de ha jól tudom a talaj elszikesedése is okozhatja a rossz termőképességet. 8 cm mélyen talajcserét kellene végrehajtani a következő vetés előtt :-) Néha nem árt a termőtalaj csere
2012. máj. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
68%
Szerintem, lehet hogy az a baj hogy mindennap locsoljátok és a magok elrothadnak. Csak akkor kell locsolni,ha a talaj felső része 1-2cm kicsit száraz. És ez nincs időhöz kötve.Lehet hogy minden nap kell ha nagy a forróság,de lehet hogy csak hetente egyszer ha olyan az idő.
2012. máj. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól, hogy friss vetőmagot vettetek, még nem biztos, hogy valóban friss is az a vetőmag. A megmaradt vetőmagokat sok helyen visszaszállítják és újracsomagolják.

Az sem mindegy, milyen vetőmagot vettetek, az olcsóbb vetőmagok közül nagyon soknak rossz a kelési aránya.

Pont a salátával jártunk úgy, hogy a Garafarmosból egy sem kelt ki, a ZKIs pedig szépen kikelt. Ugyanaz a lejárati idejük, egymás melletti ágyásba lettek vetve ugyanakkor.

2012. máj. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a garafarmos is jó.... én töb félét szoktam vetni(márkát) és rendesen ki kel....btudom ez a kérdés nem mostani,de a márka lényegtelen....vagy rosszul veted vagy külső hatás...

egyébbként ha a saláta magot előáztatod,vagy bármilyen vetőmagot,jobb lesz a kelési arány és persze gyorsabban is fog előbújni...vagy akár elő is csíráztathatod,ha nincs csávázva mag,mert az pazarlás,de persze a csávázottal is lehet...

2013. máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!