Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor lehet átültetni a meggyfát?

Mikor lehet átültetni a meggyfát?

Figyelt kérdés

2012. jún. 1. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Lombhullástól rügyfakadásig terjedő időszakban. Tehát ősztől tavaszig. És ez vonatkozik minden lombhullató fára és cserjére egyaránt. Szükség szerint a tél folyamán is megejthető, feltéve hogy a föld nem fagyott.
2012. jún. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2012. jún. 3. 18:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nagy föld labdával ülteted át és elársztod vízzel akkor szinte bármikor.Én virágzáskor ültettem át egy kis megy fát ,mert útban volt és nemlehetett várni vele őszig,semmi baja nincs. nem hozott termést az igaz,de szépen nő tovább.

úgy hogy sok,sok víz és hajrá.

2012. jún. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De a meggyfa virágzás idején még alig rendelkezik lombbal, ergo párologtatási felülettel, arról nem beszélve, hogy ekkor még a hőmérséklet is sokkal humánusabb. Most viszont a termésérlelés folyamata zajlik gőzerővel, valamint az asszimiláció mértéke is olyan szinten van, hogy a fa aligha lenne képes túlélni, vagy csak nagyon sokára térne magához. És hiába veszi ki nagy gyökérlabdával, a bizonyos fokú sérülés elkerülhetetlen, és ebben az időszakban a gyökérzet regenerációja annyi energiát elvonna a növénytől, ami akár a pusztulását is okozhatja. Én már mindenképp várnék vele őszig, és nem hiába nem szoktak ebben az időszakban fásszárúakat ültetni és forgalmazni, szabad gyökérrel.
2012. jún. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretnénk, hogy meghaljon, alig van fa az udvarunkon. Ezek szerint idén még a mostani helyén lesz. :)
2012. jún. 3. 22:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Figyelj, én továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy ősszel helyezd át, amikor az eredési arány szinte 100%. :) Sok sikert a majdani átültetéshez, és fa eredéséhez! ;)
2012. jún. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!