Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vetett/ültetett már valaki...

Vetett/ültetett már valaki közületek macskagyökeret? (Valeriana officinalis)

Figyelt kérdés

Mikor kell vetni a magot? Vagy palántázni kell? Honnan szereztétek be a magot?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. jún. 4. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Biztos, hogy ilyet akarsz? Én csak a teáját használom ritkán, de iszonyú büdös.:)

2012. jún. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a linket, hasznos! Ismerem a szagát a valeriánának, mert a gyökeret használtam herbateaként. Szerintem nagyon hatékony gyógynövény. Élőben még sosem találkoztam vele, csak a gyökér szárított formájával. Legfeljebb majd a kert végébe ültetem, hogy ne érezzük annyira, ha intenzív lenne a növény szaga. :-) Kíváncsi vagyok, hogy milyen, egyet elültetek, aztán letesztelem, hogy mi lesz.


Szép estét neked!

2012. jún. 6. 22:37
 3/4 anonim válasza:
Szia. Hogy sikerult a valeriana nevelés? Én májusban palántáztam de alig nöttek... Egyébként a 99% ki sem kelt....Pedig két különböző elég drága vetőmagot ültettem...Kiváncsi lennék hátha neked sikerült....
2012. aug. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves humilislupus!


De jó, hogy vetettél valeriánát! Sajnos nekem végül elmaradt a macskagyökér ültetés/vetés, mert millió intézni valónk volt. :-(

Megtennéd, hogy megírod, hogy milyen vetőmagot használtál?

Olyat én is tapasztaltam, hogy elszórtam magot, nem csak az udvarban, hanem cserépbe és balkonládába is (nem macskagyökér magvakat) és nem mind akart szépen előbújni illetve fejlődni.

Kísérleteztünk görögszéna, koriander, zsálya, citromfű, fodormenta magokkal. Az előbbi kettő szépen fejlődött, zsályából csak egy növény nőtt - egy egész tasak magból -, de az szép lett, a citromfű és a menta meg sem mutatta magát.

Sajnálom, hogy a valeriana kimaradt. Te hova vetetted, szabadba vagy cserépbe?


Szép napot neked!

2012. aug. 29. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!