Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kínai Császárfa!? Ismeritek?...

Kínai Császárfa!? Ismeritek? Van itt valakinek?

Figyelt kérdés
Szeretnék ültetni, lenne pár kérdésem, ha van itt valakinek és tudna válaszolni, azt megköszönném.
2012. jún. 7. 22:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Link:

[link]

2012. jún. 7. 22:04
 2/11 anonim ***** válasza:
van
2012. jún. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Üdv!

Szeretném megkérdezni, hogy hol vetted, vagy magról keltetted ki? Mikor ültetted, mennyit nő, illetve a sárga homokos talajt szereti-e? Igy elsőre ezek érdekelnének, de ha többet írsz róla, azt megköszönöm.

2012. jún. 8. 22:28
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem annyi magom van, hogy árulom is, van már pát tavalyi magoncom is, amit hamarosan meghirdetek az aukciós honlapon (vat...)

A magot egy ismerős fájáról szedtem.

nagyon sekélyen kell vetni, és érdemes takarni valamivel, hogy ne száradjon ki a földje.

vetés május, most az idei vetés 2-4 cm

a tavalyi vetés visszafagyott, most 40-50cm.

Hát a homokot kb semmi nem szereti, de ha jól alátrágyázol, és rendszeresen öntözöd, akkor megszeretheti...

Az első 1-2 télen mérsékelten téltűrő!


üdv

2012. jún. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Az érdekelne még, hogy mekkora területet érdemes trágyáznom, milyen mélyen és átmérőben túrjam fel a kertet?

Lehet-e formára alakítani a koronáját, vagyis nem annyira felfelé, hanem inkább széltében növeszteni, metszéssel, vágással?

Árulsz-e csemetét?

2012. jún. 9. 22:10
 6/11 anonim ***** válasza:

milyen a talajod?

Ettől függően kell gödröt ásni, ha nagyon kötött, akkor nagyobbat.

A nyírást bírja, biztos meglehet, az a kérdés, hogy érdemes-e így alakítani. Szerintem az ágak lehajlításával hamarabb eléred a célod.

Inkább kikötni, lehajlítani, lekarózni, és amikor megfásodott akkor eloldozni, hátha nem megy vissza...

Szerintem, de én is még csak kicsikkel foglalkoztam.

Hamarosan felteszem a va...ára.

2012. jún. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A talaj sárga homok, tetején fekete föld réteggel. Az ültetés előtt mennyivel kell trágyával kezelni? Küldesz a csemetédről képet? Mennyiért árulod?
2012. jún. 11. 03:07
 8/11 anonim ***** válasza:

Amikor elülteted, akkor kell a gödör aljára trágyát beásni, az takarni kis földdel és úgy mehet rá a csemete.

Ha homokos akkor nem kell nagy gödröt ásni, csak, hogy trágyát tudj alá rakni.

Aukciós hirdetést raktam fel a vate..ra

ott van kép is.

Van annál kisebb és nagyobb is.

2012. jún. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézem.
2012. jún. 12. 14:30
 10/11 anonim válasza:

Én az idén januárban vettem vateráról kb 30 db magot (elég kicsi szeműek a magok, rengeteg van a tasakban, inkább tűnik 50-nek mint 30-nak)


a sokadik sikertelen magvetés után kicsit jegeltem a projectet a kudarcok miatt, aztán február 8-án elvetettem 6 magot és nem olyan rég a 3. hét körül sikeresen kibújt 3 db, majd kiugrottam a bőrömből :D


én virágföldbe ültettem el a 6 db magot egy kis átlátszó műanyag pohárkába, van aki kever hozzá homokot is, hogy jobb legyen a talaj vízáteresztése


le kell takarni folpakkal vagy üveglappal a poharat/kaspót vagy amibe veted a magokat, hogy biztosítsd a magoknak a páratartalmat és épphogy csak nedvesen kell tartani a földet, elég csak spriccelgetni (én azzal a jégoldó spriccelős flakonnal szoktam) egy kicsit,

és naponta 1 órát vedd le a fóliát vagy az üveglapot szellőztetni, hogy ne penészedjenek be a magok


és kb 20-25 fok meleg kell neki meg fény (én a radiátoron tartom a pohárkát, este amikor begyújtok akkor 24-25 fokot tudok neki biztosítani), nappal meg fentebb teszem az ablakpárkányba és éri a napfény egésznap


amikor a magok kibújtak akkor már le lehet venni a fedőt, és az ablakpárkányban fejlődnek tovább, ha nagy ablakod van és jól éri a napsütés az kifejezetten jó.


Ha a palánták megerősödnek egy kicsit, akkor ki lehet tenni őket a szabadba félárnyékos helyre, de majd nem szabad őket tűző napra tenni, mert a fiatal palánták megégnek.


vetési időnek valaki február végét , március körüli időszakot mond, van aki meg az áprilisi szabadföldbe történő vetést javasolja, mert akkor már a talaj elég jó meleg a magok számára és eredményesebb a csírázás



kb ennyi jut eszembe hirtelen, sajnos még nekem is csak ennyi tapasztalatom van, de remélem szépen fejlődnek

2013. febr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!