Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Falak penészedése ellen...

Falak penészedése ellen milyen olcsó módszer van?

Figyelt kérdés
Penészednek a sarkak a szobámban. Néztem már itt kérdéseket, kipróbáltam a hipót és az ecetet, de mindig visszajön a penész. Nagyon párás sajnos a szobám, mindig lecsapódik az ablakon is télen. Sokat szellőztetek, mégse javul a helyzet. Állítólag azért van, mert nincs eléggé befűtve, de takarékoskodnunk kell, nem futja melegebb fűtésre. Valaki tud valami megoldást erre a helyzetre?
2010. dec. 19. 12:59
 1/8 anonim válasza:
Meszeld ki a szobádat, kizárólag fehér mésszel!
2010. dec. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nekem átmenetileg az Ultra Szavó segít...de ez csak pár hétig tartja távol a penészt és sajnos én se tudok vele mit kezdeni.

Remélem tudtam segíteni.

2010. dec. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Párátlaníts... akár vegyetek párátlanító gépet, párezer ft-ért lehet kapni. Kérd azt karácsonyra.

Télen a szellőztetés semmit nem ér, mert a kinti levegő is párás, inkább jobb, ha kevesebbet szellőztetsz.

A meszelés csak akkor használ, ha levakarjátok a mostani festéket teljesen, hogy tudjon szellőzni a fal.

Tavasszal meg tessék nekiállni és leszigetelni a házat alulról. Nem olcsó, de tuti megoldás.

2010. dec. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Meszelni hogy kell? Az drága? Még csak 14 éves vagyok és nem értek ehhez. Ecettől el szokott tűnni, de pár nap múlva megint elkezd penészedni, olyan kéne, ami véglegesen eltűnteti, mert elég büdös a szobám, így hogy hetente ecetezem a falat.

Karácsonyra már meg lett véve az a felső, amit kapni fogok, több ajándékra nincs pénz sajnos, úgyhogy párátlanítóm nem lesz idén :( Szigetelésre meg főleg nincs pénz.

2010. dec. 19. 15:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát pedig oldjátok meg valahogy, mert ha így folytatódik, kapsz egy jó kis asztmát, aztán az majd később kerül sok pénzbe. Az interneten ha körülnéztek, már 1200 Ft-ért lehet páramentesítőt kapni, ez nem olyan nagy összeg, hogy ne tudjátok kifizetni.

A meszelésről a szüleid kérdezd meg, de az valószínűleg nagyobb munka lesz. Le kell vakarni a mostani festéket vagy tapétát egészen a vakolatig, ki kell glettelni, hagyni kell a falakat száradni alatta, aztán le kell meszelni. Két fő probléma van vele, az egyik az, hogy ilyen időben nem fog kiszáradni a fal, a másik pedig az, hogy ez lényegesen többe kerül, mint egy páramentesítő.


Mekkora a házatok? Csak a te szobádban van ez a probléma? Mert ha igen, akkor azt ajánlom, hogy télre költözz ki a nappaliba, vidd ki a gépet, meg aludj kinn. A szobád ne fűtsétek (még spóroltok is vele), viszont résnyire hagyd nyitva az ablakot.

A szüleimnél olyan szobám volt, amit nem lehetett fűteni, a teleket én is mindig a nappaliban töltöttem :) nincs ezzel semmi gond.

De az egészségedre vigyázz! Ne tedd tönkre a légútjaidat!

2010. dec. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt egy cikk a penészes falakról:


[link]


Nekünk a penészesedés-gátló festék vált be (bár ez drágább, mint a sima diszperzit festék).

2010. dec. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nekünk sajnos 1200 forint is nagy összeg, főleg télen, amikor fűteni kell. Most megijedtem, nem tudtam, hogy ettől asztmát lehet kapni :(

2 szobás amúgy a házunk, az egyik az enyém, a másik a szüleimé, ott is meg a fürdőben is penészedik egy kicsit a fal, de nem annyira, mint nálam. A konyhában nem tudom, mert az elég zsúfolt és minden falnál bútor van, nem szoktuk elhúzni őket.

2010. dec. 20. 15:01
 8/8 anonim válasza:
Van egy egyszerű és hatásos módszer. Vegyél egy rongyot, áztasd be egy kicsit vízzel, majd önts rá ecetet, és azzal töröld le a penészt. Egy ideig nem jelenik meg újra tőle.
2011. jan. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!