Kezdőoldal » Otthon » Kert » A céklát ki kell egyelni? Ha...

A céklát ki kell egyelni? Ha igen, akkor hogyan?

Figyelt kérdés
Most ültettünk először céklát, és olyan kis csoportokban nőtt. Mit csináljunk vele?

2012. jún. 10. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
2012. jún. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. jún. 10. 13:43
 3/8 Kerria ***** válasza:

minden magról vetett gyökérzöldséget egyelni kell.

Általánosságban írom, mert a pontos adatokat nem tudom a céklánál.


- elszórtad a magot

- szépen kikel, remélhetőleg jó sűrűn

- megkeresed az első szép zölddel rendelkezőt, és a mellette lévőket kigyomlálod kb. 3 ujjnyi távolságig, majd megint meghagysz egyet....és így tovább.


Nekem nem nyitja meg az első válaszoló linkjét, mert nincs java telepítve, emiatt inkább leírtam amit én tudok róla.


Remélem azért segítettem.

2012. jún. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az a problémám, hogy a párom fészkekbe vetette el, így egymás után van egy csomó bokrunk. Nem tudom, mennyit húzzak ki belőle, és mennyit hagyjak benne. Köszi a válaszod. Megy a kezecske.
2012. jún. 10. 22:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Bokrokba? :)

Tudni kellene, milyen távol vannak a bokrok. Ha legalább 20 cm-re, akkor egy bokorban lehet hagyni 4-5 db-ot is, mert van hová nőniük. Akár közvetlen egymás mellett is lehetnek, de azért lehetőleg minél távolabb maradjanak egymástól.

2012. jún. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még az előzőhöz: én sorba szoktam, de azért előfordul, hogy rendszertelenül kel, csoportokban. Ilyenkor egy csoportban ugye többet hagyok meg, de úgy, hogy mondjuk a 3 legnagyobbat, meg 2 kicsit. Így a nagyok elnyomják a kicsiket, amik a nagyok kiszedéséig nem sokat nőnek, utána viszont igen.
2012. jún. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A céklát át is lehet palántolni. Tehát amit kiegyelnél, azt óvatosan kivéve át lehet ültetni.

Pár napig, vagy egy hétig is úgy fog kinézni az átültetett cékla, hogy nem bírta ki. Hervad, sárgul, elfekszik. Lehet a levele is elszárad. De ha párszor meglocsolod, biztosan megmarad, új leveleket hajt, és mint a hamvából megelevenő főnix, új életre kel egy-két hét alatt...

Én öklömnyi távolságra ültetem szét őket... az első újhagyma ágyásba kerültek, mikor a hagymát kiettük...

2012. jún. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezecskék.
2012. jún. 17. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!