Kezdőoldal » Otthon » Kert » A halastónkba kerültek kecske...

A halastónkba kerültek kecske békák szerintetek hogy lehetne megfogni?

Figyelt kérdés
mert megeszi a kishalakat. h

2012. jún. 11. 14:26
 1/4 anonim válasza:

Kölökkoromból van két remek módszer.

Amúgy érdemes otthagyni, hangulatos. :)

De ha megfogod, ne bántsd, egyre fogy a populációjuk, pedig hasznod állatok, ha nem a kishalakat eszik, persze.

Mondjuk békát még életemben nem láttam halat enni, érdemes megvárni, amíg megnőnek... na hogyaszongya.


1. Egy-másfél méteres botra (legyen vékony, én mogyoróvesszőt használtam) kicsit hosszabb madzagot kell kötni. A végére vágj egy kb. 4*6 cm-es nylon harisnya darabot. Kösd át középen, rá a madzag végére, így hasonlít egy lepkére.

Tennivalók az eszközzel: mozgasd a víz felszínén, a békák lepkéknek vélik, és bekapják. A harisnya beleakad a szájpadlásukba (mivel rücskös, érdes).

Ki kell rántani a békát, és egy megfelelő élőhelyen élve elengedni!


2. Venni kell egy hosszabb lécet, a végére kell valami középen lyukas, de kör alakú eszközt. Oldalaira kell húzni valami ritka fonású anyagot, tul'képpen ez egy házi készítésű szák, nem kell horgászboltban drágán megvenni.

Ki kell vele "horgászni" a békát, értelemszerűen.


Jó vadászatot! ;)

2012. jún. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első ez jó, de ki tudja mekkora a tó, lehet bazinagy és hetekig kéne vadászni :)

Egyébként a békákat vagy ebihal korukban szokták kifogni hálóval mikor rajokban úsznak a vízfelszínen, vagy időközönként leengedik a tavat. Ajánlatos bákahálót kifeszíteni a tó köré hogy ne tudjanak újra visszamászni, mert megint cska tele lesz. Egyébként a békacomb jó drága és állítólag finom is!

2012. jún. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi majd ki is próbáljuk őket :)
2012. jún. 11. 18:20
 4/4 anonim ***** válasza:

A békacomb valóban elsőosztályú. Nem is egyszer ettem már. Csak az a gond, hogy manapság a békák már védett állatoknak számítanak. A kecskebéka természetvédelmi értéke 2000.- Ft.


Itt azt írják, hogy a halastavak halivadékaira nem jelent veszélyt (Életmód):


[link]


Amúgy egyszerűen úgy is be lehet őket fogni, hogy éjjel kimész elemlámpával, rávilágítasz, a béka nem tud elugrani, mert a lámpa fénye megvakítja őket. Bepakolod őket egy lecsukható tetejű vödörbe, aztán valahol kiengeded őket.

2012. jún. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!