Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitöl nönek a paradicsomaim...

Mitöl nönek a paradicsomaim olyan hatalmasra?

Figyelt kérdés
A paradicsomokat nem kertbe ültettem, ugyanis az nincs nekem, hanem a teraszomon vannak nagy cserépben. A teraszom egy része magas üvegablakokkal van ellátva, és eléggé meleg van. Viszont én azt hallottam hogy amúgy szeretik a paradicsomok a meleget, és természetesen sok vizet. Én böven öntözöm öket, és pillanatnyilag 1,5 méteresek. Miért oly annyira nagyok, senkinél nem láttam hasonlót.
2012. jún. 12. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
A lényeget magad is elmondtad. A paradicsomnak 20-25 fokos hőmérséklet kell a növekedéshez. Valószínűnek tartom, hogy folyton növő fajtát ültettél, mert a determináltak kb 60 cm magasra nőnek. Jól karózd oda, mert a sok termés földre húzhatja a növényt. Illetve meglehet vágnod kellene belőle.
2012. jún. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen attól tartok h vágnom kell belöle, mert már lassan nem lehet kilátni a teraszról, azt meg hogy tehetem, h ne bántsam öket? Csak a tetejét megnyetszem, qvázi mint a fákat?
2012. jún. 12. 11:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg paradicsomfákat vettél. Mi is mindig ilyeneket ültetünk, ugyanakkora földterületen többször annyi paradicsomot hoz.


Ha nagyon zavarnak, akkor metszd őket, és karózd is mindenképp, nehogy egy szél eltörje őket. Az is elképzelhető, hogy majd az ágait is alá kell támasztani, viszont cserébe 15 kiló paradicsom is lejön egyetlen fáról!

2012. jún. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. Kikaróztam már rég, meglátom mekkorára nönek majd, és azután cselekszem. Szép napot:)
2012. jún. 12. 12:03
 5/6 anonim válasza:
Ez tuti paradicsomfa, nekem is van minden évben, egy -egy paradicsom akár 500gr is megnő! A tetejét szoktam levágni ha 1,5-2m magasságot eléri. Ekkor viszont figyelni kell, mert el kezd hónaljhajtásokat növeszteni, mait érdemes lecsipni, mert túl dús lesz a növény és nem éri elég nap a termést, valamint energiát vesz el a termésfejlesztéstől.
2012. jún. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi neked is 5-ös, meg vagyok gyözödve hogy ezek fák, hisz akkorák már mint én. A hónaljazásról is hallottam, már, és csipkedem is szorgalmasan öket. A nyetszés lesz a következö lépés :))
2012. jún. 15. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!