Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lepke Orchideát kéreg-háncs...

Lepke Orchideát kéreg-háncs keverék helyett ültethetem virágföldbe is?

Figyelt kérdés
2012. jún. 12. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy berohad földben a gyökere.
2012. jún. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem! Virágföldbe nem szabad orchideát ültetni ! Az orchidea nem a földből veszi fel a tápanyagot, hanem a levegő páratartalmából, ezért csak nagyon jó vízelvezető képességű közegbe ültethető ! Szándékosan nem írtam talajt a közeg helyett, hiszen eredetileg fákon élősködnek és egyáltalán nincs szükségük talajra.
2012. jún. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tehát nem szabad,kösz!
2012. jún. 12. 15:16
 4/5 anonim ***** válasza:

2. Válaszoló: "Szándékosan nem írtam talajt a közeg helyett, hiszen eredetileg fákon élősködnek és egyáltalán nincs szükségük talajra."


Ebben nincs igazad, az orchideák ugyan fákon élnek, de NEM élösködnek (hanem epifiták), viszont szükségük van tápanyagra meg talajra is.

Az ok, amiért a fákon élnek, az az, hogy ott van elég fény nekik. A legtöbbször ágvillákban vannak, mert ott gyülik össze elegendö szervesanyag, lehullott levelek, ágacskák, kéregdarabok, elpuszult rovarok és ezeket használják fel az orchideák.

Abban viszont igazad van, hogy a normális földben elpusztulnak, mivel arra vannak alkalmazkodva, hogy a közeg alig tart nedvességet, viszont annál levegösebb.

2012. jún. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt van néhány leírás az orchideákról, nem rég találtam, szerintem nagyon hasznos. A végén van szó az átültetésről is: [link]

Anno én is majdnem virágföldbe ültettem, de mivel minden növényt olyanba szoktam, amiben előtte volt, kicsit jobban utánajártam a dolognak - szerencsére.

2012. jún. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!