Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vadgesztenyéből lehet bonsai...

Vadgesztenyéből lehet bonsai fát csinálni?

Figyelt kérdés
Anyám már próbálkozott, volt neki korallvirágból egy szép kis növénykéje,most majomkenyérfából akar csinálni egyet. Kíváncsi lennék,hogy az én vadgesztenyémből lehetne-e. Még pici,a szára sem kezdett kérgesedni. Mikor kezdjem?
2012. jún. 13. 10:46
 1/3 anonim ***** válasza:
39%

Bármilyen fából lehet bonsai-t csinálni. A bonsai lényege az, hogy kicsi és lapos edénybe kell ültetni, így nem hagyjuk kifejlődni a növényt, a rendes nagyságára. Időközönként a gyökerét is meg kell metszeni, a kívánt formát pedig drótozással lehet elérni.

A csemetét minél kisebb korába ültesd lapos tálba.

2012. jún. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Én láttam is ilyet. Egy parkban egy kutya kaparta gödörbe eshetett bele a vadgesztenye, és kikelt. Olyan arasznyi gödröcske lehetett.

Fűnyíráskor minden alkalommal a fűvel együtt levágták.

Véletlenül vettem észre, kivettem tavasszal, cserépbe ültettem, őszig csodaszép volt és csodájára járt mindenki.

Mikor a lombját lehullatta, betettem a garázsba és havonta egyszer meglocsoltam. Sajnos tavaszra elpusztult, nem levelezett ki. Nem tudom, hogy sok volt-e a locsolás, vagy kevés. Vagy esetleg a megszokott fagyokat hiányolta.

2012. jún. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Péter飛多 válasza:

nekem is van vadgesztenye fa bonsaiom, de az előttem szólók kommentjeit, kicsit kiegészíteném.

a bonsainak tény hogy az adja az esztétikáját, hogy egy részét lapos tálpba ültetjük, de ez nincs így minden stílusnál.

a gyökértörzsűek inkább magasabb tálban mutatnak jól. a kaszkádok( lecsüngők) pedig csak magasban, az alacsonyban megborul az egyensúly.

a vadgesztenyének meg eleve vastag gyökerei vannak, emiatt először egy nagyobb cserépbe kell beletenni, hogy hozzászokjon az új körülményekhez, lassan lassan pedig oldal irányba fogja hozni a gyökereit, ami után ( kb 2 év) új, szélesebb, de alacsonyabb tálba lehet ültetni. bonsainál a lényeg a fokozatosság.

valamint, mivel ez nrm mediterrán növény, kell neki a téli pihenő, vagyis kinnt kell átteleltetni, ami egy másik mese, hogy azt hogyan kell.

2012. jún. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!